Bari şehri, İtalya’nın güneydoğu bölgesinde yer alan ve Apulia ( Çizmeye benzeyen İtalya’nın topuk kısmı olarak da bilinir) bölgesinin bir parçası olan bir kıyı kentidir.  Roma döneminden beri önemli bir liman kenti olmuştur ve MS 871’de işgal birlikleri için üs olarak kullanılmıştır. 

Yüzyıllar boyunca Bari, MS 1071’de Norman egemenliğine girene kadar Bizans İmparatorluğu’nun ayrılmaz bir parçasıydı.  Bu süre zarfında, denizci tüccarların Doğu’dan Avrupa’ya mal getirmesiyle uluslararası bir ticaret limanı olarak gelişti.  Sonraki birkaç yüzyıl boyunca Bari, 1861’de İtalya ile birleşmeden önce İspanya, Avusturya, Osmanlı gibi farklı yabancı devletlerin eline geçti.

Bari Şehri Gezilecek Yerler

Bugün Bari şehri, Apulia içinde önemli bir ticaret merkezi olmaya devam ediyor;  limanı, Hırvatistan ve Yunanistan’a sefer yapan çok sayıda feribota ev sahipliği yaparken, eski şehir, dolambaçlı arnavut kaldırımlı sokakları ve Castello Svevo di Bari (Bari İç Kalesi) gibi çeşitli tarihi açıdan önemli yerleriyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlıyor.

Adriyatik Denizi kıyısında yerleşmiş bir şehir olan Bari, hem tatil hem de iş amaçlı seyahat edenler için heyecan verici ve hareketli bir destinasyondur.  Bölgenin en eski şehirlerinden biri olan bu liman kentinin kültür ve tarih açısından sunacağı çok şey var.  Manzarası, kristal mavi sularla çevrili geniş kumsalları, zengin Yunan, Roma, Norman ve Bizans geçmişine hitap eden antik mimari gibi çok sayıda güzellik Bari şehrinde yer alır. 

Bari, “Trulli di Alberobello” adıyla bilinen, UNESCO Dünya Bölgesi gibi birçok turistik mekanın yanı sıra Osteria del Gatto Bianco gibi Puglia’nın leziz yemeklerini tatmak için mükemmel olan harika yemek mekanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.  Şehir ayrıca gece hayatı, alışveriş, kıyı sularında rüzgar sörfü ve yelken gibi açık hava etkinlikleri ile çok sayıda sosyal  faaliyet ortamı sunmaktadır.  Ayrıca Bari Uluslararası Havalimanı, Bari’nin sunduğu her şeyi keşfetmek isteyen uluslararası ziyaretçilere kolay erişim sağlar.

Bari Şehrine Ulaşım Nasıldır?

Bari şehrine gitmek için uçakla seyahat etmek en popüler ve verimli yoldur.  Roma, Londra, Madrid ve İstanbul gibi büyük şehirlerden direkt uçuşlar bulabilirsiniz. Yolculuklar, konuma göre değişmekle birlikte ortalama 3 saat sürer. THY, Alitalia ve Volotea gibi havayolu şirketleri, dönüş bileti arayanlara Bari’den de hizmet vermektedir. 

Bari Şehri Gezi Rehberi

Ayrıca İtalya’nın diğer lokasyonlarından Bari’ye ulaşım için trenle seyahat etmek de bir başka seçenektir.  Trenitalia’nın Şehirlerarası hizmetlerinin önemli bir istasyonu olan Bari Centrale İstasyonu’na, diğer şehirlerden kolaylıkla bilet bulabilirsiniz. Bari Centrale İstasyonu’na bağlantılı otobüsler, Puglia’nın çeşitli bölgelerinin yanı sıra farklı mahallelere de hizmet vermektedir.  

Araçla uluslararası bir seyahat yapmak isteyenler için, Hırvatistan ve Slovakya gibi ülkeleri birbirine bağlayan ve doğrudan İtalya’nın en güneydeki kıyı şeridine giden A14 Otoyolu Bari’ye ulaşmak için en ideal otoyoldur. Ek olarak Yunanistan üzerinden feribotlar aracılığıyla da Bari şehrine ulaşabilirsiniz. Arabalı feribotlar gibi seçenekler ile seyahatinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Vize ve araçların kullanım durumu gibi etmenlerden ötürü bu seçenek için detaylı bir araştırma yapılması gerektiğini hatırlatalım. 

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım Seçenekleri

Bari havalimanından şehir merkezine gitmek için birkaç alternatif bulabilirsiniz. Şehir merkezi ve havaalanı arası yaklaşık 11 km’dir. Havaalanı terminali çıkışında çok sayıda taksi bulabilirsiniz. Taksi ile seyahat etmek en uygun ve mantıklı tercih olacaktır. Yaklaşık 20 € gibi fiyata şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca terminalde birçok araç kiralama şirketi de vardır. Araç kiralama hizmetini de kullanabilirsiniz. 

Havaalanından şehir merkezine otobüs hizmeti de mevcuttur. Amtab ve Tempesta adı verilen otobüsler direkt olarak şehir merkezine giderler. 

Bari’de Gezilecek Yerler Nelerdir, Nereye Gidilir?

Puglia’nın hareketli başkenti ve güney İtalya’nın en büyük şehri olan Bari, turistler için harika bir destinasyondur. Bari şehrini ziyaret edenler, San Nicola Bazilikası gibi Roma dönemi mimarisinin en önemli eserlerinden birini, Castello Svevo (Svabya Kalesi) gibi muhteşem bir kaleyi keşfetme şansı bulur.

Ayrıca turistler, Santa Maria del Suffragio ve Santa Teresa dahil olmak üzere birçok ilginç kiliseyi ziyaret edebilir.  

Bari Şehrinde Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Sahilde biraz zaman geçirmeyi özleyenler için, Bari’nin gezinti yolu; Punta Perotti’den Adriyatik denizinin eşsiz manzaralarına şahit olacağınız Pane e Pomodoro plajına kadar uzanır.  Merkez sahilin daha ilerisinde, Bari sahil şeridinin önemli bir parçası olan Villa Malaparte Plajı yer alır.  Ek olarak, gece hayatı eğlencesi için Moscatello sahil beldesi ziyaretçilere unutulmaz bir gece geçirmeleri için tüm olanakları sağlar. 

Tatlı bir Akdeniz şehri olan Bari şehri, yaz tatilleri için oldukça popüler bir duraktır. Bir İtalyan şehri olmasından dolayı, elbette sadece plaj ve güneşten çok daha fazlası bulunur. Ziyaretçiler bunlara ek olarak geniş bir kültürel tarihe şahitlik ederler ve çok önemli tarihi yapıları keşfetme şansı bulurlar. 

Buradan yola çıkarak, Bari şehrinde yer alan, mutlaka gezilmesi gereken birkaç yapıya ve mekana hep birlikte göz atalım:

San Nicolas Katedrali (The Cathedral of San Nicola)

İtalya’nın Bari şehrindeki San Nicola Katedrali, Avrupa’da Hristiyanlığın merkezi tapınaklarından biri olarak görülür. Tarihi 1089’lu yıllara dayanan Norman kilisesi, şehrin Eski Kent bölgesine bakan bir tepe üzerine inşa edilmiştir.  Cömert bağışlarını hastalara yardım etmek ve kiliseyi inşa etmek için kullanan İtalyan piskopos St Nicholas’a adanmıştır.  İçeride, hem mezarını hem de St Blaise’in kalıntılarını barındıran bir mahzen bulunur. 

San Nicolas Katedrali (The Cathedral of San Nicola)

Katedral, İsa’nın hayatının çeşitli noktalarından birkaç sahneyi betimleyen kubbesinin altında, freskler de dahil olmak üzere çeşitli ikonografik unsurlara sahiptir.  Gotik cephe, koruyucu azizlerin heykellerini ve Daniel’in Lions Den’deki hayatından bölümleri betimleyen sütunların üzerindeki kanatlı panterler gibi güzel heykelleri içerir.  Büyüleyici geçmişiyle San Nicola Katedrali, her yıl dünyanın dört bir yanından, Hristiyanları ve sanatseverleri kendisine çekmeye devam ediyor. 

Trani

Görkemli Adriyatik kıyısında yer alan, Bari’deki küçük bir liman bölgesi olan Trani, çarpıcı mimari zevkler ve derin bir kültürel tarihle doludur.  Trani, Roma döneminden beri önemli bir ticaret limanı olarak hizmet vermiştir ve iyi korunmuş yapıları, gelişimi boyunca yeni kültürlerin akışını yansıtmaktadır.

Trani - Bari'de Görülmesi Gereken Yerler

Dikkate değer yerler arasında Danimarkalı mimar Bertel Thorvaldsen tarafından tasarlanan Sant’Agostino Katedrali, San Domenico Maggiore’nin Romanesk-Gotik Kilisesi, 1294 yılına dayanan Basilica di San Nicola Pellegrino ve birçok muhteşem kale bulunmaktadır.  Ayrıca, kültürel açıdan zengin bu destinasyonun hareketliliğine katkıda bulunan; yerel restoranlar ve el yapımı ürünleri bulabileceğiniz bir açık hava pazarı da bulunur. 

Norman Kalesi (Castello Normanno)

Castello Normanno (Norman Kalesi), Apulia’nın kültürel mirası için büyük önem taşıyan tarihi bir mekandır.  Yüzyıllar öncesine dayanan bu Norman kalesi, Bari’nin en ikonik sembollerinden biridir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir.  Kale, 1030 yılında Kont Rainulf Drengot tarafından daha büyük bir kale sisteminin parçası olarak inşa edilmiş ve 13. Ve 14. Yüzyıllarda tadilattan geçerek bugünkü haline getirilmiştir.  Ana özelliklerden biri, ortaçağ mimarisine etkileyici anıtlar olarak hizmet veren üç büyük kuledir.

Norman Kalesi (Castello Normanno)

Ziyaretçiler ayrıca, birkaç önemli döneme ait geniş bir eser koleksiyonunun sergilendiği, içerideki çeşitli odaları keşfedebilirler.  Bunlar arasında hem Roma döneminden hem de Orta Çağ’dan sonraki dönemlere ait heykeller, kemik oymalar ve freskler yer alır.  Mimari ihtişamı ve tarihi önemi ile Castello Normanno, hiç şüphesiz Apulia’ya gelen herkesin mutlaka uğraması gereken bir mekandır. 

Lungomare e Murat  

Lungomare e Murat, Adriyatik Denizi kıyısındaki eşsiz konumu ile popüler bir turizm merkezidir. Yayalara ayrılmış uzun bir gezinti yoluna sahip olan bölge, beyaz kumlu plajların ve zeytinliklerin muhteşem manzarasını sunan deniz ürünleri restoranları ve kafelerle çevrilidir.  Bu şerit boyunca, her biri Akdeniz mimarisinin benzersiz bir karışımını yansıtacak şekilde tasarlanmış, ikonik çan kuleleri ve renkli cephelere sahip güzel villalar yer almaktadır. 

Lungomare e Murat  

Görkemli San Sabino katedrali, Lungomare e Murat’ın tüm uzunluğu boyunca bakmaktadır ve İtalyan tarihi ve kültürüne heyecan verici bir pencere sunmaktadır. Romantik yürüyüşler için oldukça popüler bir durak olan Lungomare e Murat’a uzun bir süre ayırmanızı öneririz.

Piazza Mercantile (Mercantile Meydanı)

Bari şehrinde yer alan Piazza Mercantile, kentin tarihi açıdan en önemli meydanlarından biridir.  Geçmişi 15. Yüzyıla kadar uzanan bu güzel meydan, yüzyıllar boyunca canlı bir Pazar yeri ve ticarete ev sahipliği yapmıştır.  Bugün ziyaretçiler, yerel satıcılardan meyve, sebze, peynir ve zeytin gibi geleneksel ürünler satın alırken, tarihi binaları ve bir Roma duvarının antik kalıntılarını keşfedebilirler. 

Piazza Mercantile

Ayrıca meydanın çevresinde turistlerin bir espresso veya aperatif ile rahatlayabilecekleri birkaç kafe ve bar bulunmaktadır.  Piazza Mercantile, Noel veya Paskalya Pazar Ayini gibi festivallerde veya tatillerde, yıl boyunca gerçekleştirilen canlı müzik performansları ve diğer özel etkinliklerle muhteşem bir açık hava vitrinine dönüşen bir alandır. Turistler için gece hayatının kalbi burada atıyor diyebiliriz. 

Bari ziyaretinizde deniz, kum ve güneş üçlüsünün yanında uzun ve görkemli bir kültüre de şahit olacağınızı söylemiştik. Bahsettiğimiz yapıların dışında,  Bari şehrinde gezilecek birçok yapı ve mekan daha bulabilirsiniz. Göz atabileceğiniz diğer yapılar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bari Katedrali 
 • Piazza del Ferrarese
 • Castel del Monte
 • Citta Vecchia 
 • Petruzelli Theater
 • Scavi Di Egnazia

Bari’de Nerede Kalınır ?

Güney İtalya’da Adriyatik kıyısında yer alması ve kültürel, tarihi cazibe merkezleriyle dolu olması; Bari şehrini, turistler için ilk tercih edilen destinasyonlardan biri haline getirmiştir. Turistlerin yoğun ilgi göstermesi hizmet sektörünü de oldukça geliştirmiştir. Şehirde, B&B’den, lüks 5 yıldızlı otellere kadar her türlü konaklama hizmetini bulabilirsiniz. 

Uygun fiyatlı konaklama arayanlar için aile tarafından işletilen misafirhaneler, ekonomik hosteller ve orta sınıf oteller mevcuttur. Lungomare e Murat gibi limana yakın popüler mahalleler, Bari’nin gece hayatını ve muhteşem sahil şeridini keşfetmek için harika yerler olurken, Santo Spirito gibi merkezi yerler,  San Nikola Bazilikası ve Castello Svevo gibi şehrin tarihi yerlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca, Bari çevresindeki daha geniş bölgede mutfak olanakları ve evinizden uzakta, rahat bir ev hissi sunan çok sayıda kiralık daire de bulunmaktadır.

Konaklama fiyatları, mülkün türüne ve konumuna bağlı olarak büyük ölçüde değişir, ancak çoğu büyük şehre kıyasla nispeten daha uygun fiyatlıdır. Hosteller, ortak bir odada tek kişilik bir yatak için genellikle gecelik 20 € ila 50 € arasında değişen fiyatlar sunarlar. Özel odalı pansiyonların maliyeti genellikle gecelik 50 € ile 90 € arasında olabilir.  Orta seviyedeki odaların maliyeti genellikle gecelik 120 €’ya kadar çıkmaktadır.

İş seyahatleri için tercih edilen oteller genellikle daha fazla ücret alır, ancak bazen çevrimiçi olarak özel fırsatlar bulabilirsiniz.  Lüks konaklama birimleri arasında, butik oteller ve L’Albergo della Regina Isabella gibi yerler vardır. Gecelik 200 Euro’dan başlayan ve gitgide yükselen fiyatlar görebilirsiniz. 

Oteller

Bari, hem iş hem de eğlence amaçlı seyahat edenler için yüksek kaliteli otellerin bolluğu ile bilinir. Uygun fiyatlara, ücretsiz kahvaltı büfesi, tesis içi restoran ve barlar, fitness merkezleri, yüzme havuzları ve spa hizmetleri gibi bir dizi özellik sunarlar. Lüks butiklerden uygun fiyatlı aile tatil birimlerine kadar çok çeşitli oteller bulabilirsiniz. Bizde sizler için ön plana çıkan birkaç oteli sıralayabiliriz:

 • The Nicolaus Otel
 • Demoralize Fantasia
 • IH Hotels Bari
 • Barion Hotel
 • Zodiacus

Kiralık evler 

Genellikle aile ile seyahat edilmesi durumunda tercih edilen bu seçenek oldukça rahat bir ortam sunar. Deniz kıyısında ve belki biraz iç kısımlarda çok sayıda kiralık daire veya kiralık villa tipi konut bulabilirsiniz. Konutların durumuna göre elbette fiyatları da farklılıklar gösterebilir. Özellikle sahile yakın bölgelerdeki villa konutları lüks otellerden daha pahalı olabilir. Arkadaş grubunuz ile kalabalık bir seyahat planlamışsanız şehir merkezindeki uygun fiyatlı evlere bakmanız yararınıza olabilir. 

B&B ve Hosteller

En uygun fiyatlı seçenekler olan pansiyonlar ve B&B apartmanları, öğrenciler ve gençler için vazgeçilmezdir. Şehir merkezinde, meydanın sahile yakın bölgelerinde uygun fiyatlı çok sayıda pansiyon bulunur. B&B apartmanları ise daha çok sahil bölgesinde yer alır. 

Bari’de Gece Hayatı 

Bari şehrinde, yaz aylarında, sahildeki meydanlar hem yerel eğlence tutkunları hem de turistler için popüler eğlence yerleri haline gelir. Kulüpler ve barlarda geleneksel İtalyan gece hayatını sonuna kadar yaşarsınız. Ayrıca, sahil boyunca dizilmiş modern eğlence mekanları gençlerin sık sık uğradığı ortamlardır. 

Adriyatik kıyısındaki Lungomare gezinti yolu boyunca, hareketli barlara, panoramik okyanus manzarası eşlik eder. Daha iç kesimlerde ise şarap barları, pizzalarla birlikte lezzetli yerel mutfaktan hoş lezzetler sunar.

 

Bari’nin gece hayatını; elektronik müzikle birlikte eğlenilen ortamlar ve şarap barları olarak ikiye ayırabiliriz. Sahil kıyısı boyunca modern barlar ve gece kulüpleri yer alırken, iç kısımlarda şarap barları oldukça meşhurdur. Yerel halk genelde şarap barlarında vakit geçirir. Turistler ise sahil bölgesindeki mekanları tercih ederler. Eğer yerel bir deneyim yaşamak isterseniz, şehir merkezinin güneyine doğru yürüyüşe çıkmanızı ve şarap barlarına uğramanızı tavsiye ederiz. 

Bari Şehri İçerisinde Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

Bari şehri, aslında bölgenin alışveriş cenneti olarak tanımlanabilir. Seçkin butiklerden antika dükkanlarına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bulacağınız ürünler de gerçekten kaliteli eşyalar olacaktır. Ama tabii ki sahtecilik dünyanın her yerinde olabilir, bu yüzden yüksek fiyatlı ürünler alırken dikkatli olmanızı ve acele etmemenizi öneririz. Hatıra eşyaları ya da sofistike tasarımlar arıyorsanız, yerel pazarlara uğrayın. Arnavut kaldırımlı sokaklara girdiğiniz an zaten o havalı dükkanları ve davetkar satıcıları farketmemeniz ve ürünlere göz atmamanız pek de mümkün değil. 

Bari şehri, lüks markaları ve modaya uygun ürünleri arayanlar için modern alışveriş merkezlerinin yanı sıra yıl boyunca rakipsiz indirimler sunan indirimleri ile de bilinir. Çünkü burası, yoğun sezonda insanların en çok uğradığı duraklardan biridir. 

Lungomare e Murat bölgesindeki açık hava pazarlarına uğrayarak, zeytinyağından ev yapımı giysilere kadar çok çeşitli geleneksel yiyecekler ve el işleri bulabilirsiniz. Ya da o bahsettiğimiz Arnavut kaldırımlı sokaklara dalarak, yerel dükkanlardan alışveriş yapmanın doyasıya keyfini çıkarabilirsiniz. 

Bari’de Ne Yenir?

Bari şehrinin mutfağı, ülkenin birçok bölgesinden büyük ölçüde etkilenmiştir, bu nedenle taze yerel deniz ürünleri, meyve ve sebzelerin yanı sıra ev yapımı makarna ve zeytinyağı gibi leziz tatları denemek için bir fırsat yakalarsınız. 

Orecchiette

Cime di rape (şalgam) ile servis edilen Orecchiette Makarnası veya domates soslu midye gibi klasik Puglie yemekleri harika başlangıçlar olurken, Carciofi alla Romana (yumurta-limon sosunda pişirilmiş enginar) veya Polpette al Sugo (domates soslu köfte) ana yemekler için tercih edilebilir. Tatlı sevenler içinse ricotta peyniri ile doldurulmuş Cannoli harika bir seçenektir. 

Geleneksel Trattoria’lar İtalya’da oldukça yaygındır. Bu tür bir restorana girerek dilediğinizi gönül rahatlığıyla yiyip içebilirsiniz. Ya da pizza sever bir misafirseniz, klasik bir pizza dükkanına uğrayarak muhteşem bir ziyafet çekebilirsiniz. 

Bari Şehrinde Öğrenci Hayatı Nasıldır?

Bari Aldo Moro’da okumak oldukça eğlenceli ve kaliteli bir ortamda bulunmak demektir. Öğrencilerin katılabileceği çok sayıda kulüp, etkinlik ve topluluk vardır. Şehir aynı zamanda keşfedilecek tiyatro gösterileri ve sanat sergileri gibi pek çok etkinlikle, kültürle doludur.  Buna ek olarak, şehrin her yanı bar ve restoran gibi gece hayatının renkli ortamları ile şenlenir. Barların yanı sıra alışverişe gitmek veya arkadaşlarla takılmak için pek çok yer ve aktif bir sosyal hayat vardır. Çeşitli öğrenci indirimleri de mevcut olduğu için uygun fiyatlı konaklama bulmak da kolaydır.

 

Bari'de Üniversite Okumak

Bari şehri, özellikle İtalya’daki diğer popüler destinasyonlarla karşılaştırıldığında nispeten ekonomiktir. Bir öğrenci için; kira, yiyecek, ulaşım masrafları ve kırtasiye giderleri için her ay tahmini 800-900 euro gibi bir temel gider söz konusudur. Şehrin yerel para birimi euro’dur ve temel gıda fiyatları Roma gibi büyük şehirlere benzer veya daha düşük olma eğilimindedir. Ekonomik anlamda konuşursak, Bari uygun bir fiyata ideal bir yaşam kalitesi sunan bir şehirdir. Bu durum, öğrenciler için Bari şehrini cazip bir seçenek haline getirmiştir. 

Adriyatik kıyısında yer alması, şehri daha özel bir hale getiriyor. Üniversitenin sunduğu kaliteli eğitim ile birlikte sosyal yaşam da ekstra olarak öğrenciler için motivasyon kaynağı oluyor. Bari şehrindeki potansiyel işgücü, eğitim alan öğrencilerin staj ve iş bulma konusunda endişelerini gideren durumlardan bir tanesi olarak söylenebilir. Ayrıca, laboratuvarlar ve araştırma merkezleri araştırma yapmak ve kendini geliştirmek isteyenlere çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Kolay şehir içi ulaşım, uygun fiyatlı konaklama ve cazip sosyal ortamlarıyla birlikte, Bari şehrinin, burada okumak isteyen kişilere son derece güzel bir eğitim hayatı vaat ettiğini söyleyebiliriz.

Bari Şehrinde Burs İmkanları

Bari şehrindeki burs olanaklarından önce belirtmek gerekir ki, İtalya, Avrupa’nın en çok burs imkânı bulabileceğiniz şehirlerinden biridir. Dolayısıyla iyi bir araştırma yapmanızı ve uzman kişilere danışmanızı mutlak surette öneririz. Ailenizin ve şahsınızın gelirlerine bağlı olarak eğitim ücretlerinde indirimler sağlanabilir. Burs alma şartları ise bölgeden bölgeye farklı kriterlere sahip olabilir. Genel olarak İtalya hükumeti yıllık 2000 ile 5200 € arasında değişen burslar verebilmektedir. 

Bununla ilgili olarak “İtalya’da Burs Olanakları” yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bari’de Yurt ve Konaklama 

Bari şehri, önemli bir turizm destinasyonu olmasına rağmen, rahatlıkla uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulabileceğiniz bir şehirdir. Ayrıca Bari Aldo Moro Üniversitesi’nin yurtlarına yalnızca yabancı uyruklu öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Bu yurtlar; tek,çift ve üç kişilik olabilir. Ek olarak çamaşır makinesi ve Wi-Fi gibi hizmetlerde talep edilebilir. 

Üniversite yurdunda kalmak istemeyip başka konaklama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Üniversitenin anlaşmalı olduğu pansiyon, daire vb gibi alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Konaklama fiyatları her yıl değişir ve düzenli olarak her yıl duyuru yapılır. 

Ayrıca bununla ilgili “İtalya’da Konaklama” yazımıza da göz atmayı unutmayın!

Bari Şehrindeki Üniversiteler 

Bari şehrinde, Bari Aldo Moro Üniversitesi bulunur. Saygın bir kurumdur.  1964 yılında kurulan, hem yerel topluluğun hem de ötesindekilerin ihtiyaçlarına hizmet etmek için kurulmuştur. Güney İtalya’daki en büyük üniversitelerden biridir.  Üniversite, işletme, mühendislik, beşeri bilimler ve sosyal bilimler gibi birçok disiplinde lisans ve lisansüstü dereceler dahil olmak üzere çok çeşitli derece programları sunmaktadır. 

Bari Aldo Moro Üniversitesi, Avrupa Birliği programları tarafından finanse edilen üst düzey araştırma projeleriyle, çeşitli öğrenci nüfusuna kaliteli eğitim sağlayan, yüksek öğretimde önemli bir konumda yer alan eğitim kurumudur. 

Ayrıca Bari şehri içerisinde mühendislik alanlarına yönelik eğitim alabileceğiniz Bari Politeknik Üniversitesi’de bu şehirdeki önemli üniversitelerdendir.