Hollanda’da dil okulları gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamı bir eğitim faaliyeti çıkmaktadır. Çünkü Hollanda dil okulu açısından alternatif fırsatların bulunduğu bir ülke konumunda yer almaktadır. Üstelik Hollanda dil okulu fiyatları 2022 yılı itibariyle daha makul seviyededir. Bu da gayet doğal olarak Hollanda’da dil okulları konusunun sıklıkla karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılmaktadır. Hollanda da dil okulları söz konusu olduğu zaman ilk 5 okulu aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Dutch Courses Amsterdam
 • Dutch & Such
 • Dutch Language Institute ITHA
 • Zamaradi
 • Taal Boost

Hollanda’da dil öğrenmek istediğiniz zaman karşınıza ilk seçenek olarak Dutch Courses Amsterdam çıkacaktır. Oldukça samimi bir ortamda dil öğrenebileceğiniz bu okul, üst düzeyde bir eğitim faaliyetinin de merkezinde yer alıyor. Hemen her seviyede Flemenkçe öğrenebileceğiniz bu okul, B2 seviyesine varıncaya kadar hemen her kademede dil eğitimi vermektedir. Dutch & Such Hollanda da dil okulları söz konusu olduğu zaman kendine özgü eğitim anlayışıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Bundan dolayı okulun tam anlamıyla iddialı bir dil okulu olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Dutch Language Institute ITHA Hollanda’nın köklü dil okulları arasında yer almaktadır. Rotterdam’da bulunan bu okul, hemen her seviyede dil öğrenmeyi isteyenlere eğitim verebiliyor. Güçlü bir kadroya sahip olan Dutch Language Institute ITHA, Hollanda’nın en bilinen dil okulları arasında yer almaktadır. Zamaradi Hollanda’daki iddialı dil okulları arasında yer aldığından özellikle bire bir dil eğitiminde etkili bir şekilde faaliyet gösteriyor. Okulda 3 ile 6 kişilik öğrencilerin bulunduğu sınıflarda dil öğretimi yapılıyor.  Ayrıca Taal Boost da Hollanda dil okulu fırsatları gündeme geldiği zaman karşımıza çıkan iddialı eğitim kurumlarından birisidir.

Hollanda da Hangi Dilleri Öğrenebiliriz?

Hollanda’da dil öğrenmek istediğiniz zaman çok sayıda farklı dili bu ülkede öğrenebileceğinizi rahatlıkla ifade edebiliriz. İlk olarak Hollanda’nın resmi dili olan Felemenkçeyi bu ülkede pek çok farklı dil okulunda öğrenebilirsiniz. Yine Hollanda dil okulları gündeme geldiği zaman İngilizce de bu ülkede öğretilen diller arasında yer almaktadır. Ayrıca Almanca ile Fransızca da Hollanda da dil öğrenmeyi istediğiniz zaman alternatif seçenekler arasında yer alır. Bir de özellikle son zamanlarda İspanyolca üzerinde Hollanda’da uzmanlaşmış dil okullarının bulunduğu bilinmektedir.

Hollanda’da Dil Okulu Ücretleri Ne Kadar?

Study on a Scholarship in Italy

Üniversite eğitimine başlamadan önce dil yeterliliğinizi artırmak için Hollanda’da dil okulu tercihinde bulunabilirsiniz. Hollanda dil okulu fiyatları gayet ucuz olmasından dolayı dil yeterliliğiniz için büyük bir başarı yakalayabilirsiniz. Dil okulu ücretlerinin maliyetleri çok düşük çünkü Hollanda eğitim için çok fazla ücret talep etmeyen kaliteli okullar bulunduran sürekli denetime tabi tutulan bir eğitim merkezidir.

Hollanda’da dil okulu fiyatları 2022 yılı itibariyle farklı seçenekler halinde karşımıza çıkmaktadır. Burada fiyat belirlenirken temel kriter dil okulunun süresidir. Zira bu ülkede dil okulları genellikle 6 ile 8 hafta arasında eğitim vermektedir. Bu zaman dilimi içerisinde hafta toplamda 20 saatlik dil dersi için ortalama 700 ile 1.200 Euro arasında bir ücretten söz edebiliriz. Elbette ki bu ücrete yol, konaklama ve yeme içme gibi ücretler dahil değildir.

Hollanda’da Okul Fiyatları Ne Kadardır?

Hollanda okul fiyatları söz konusu olduğu zaman uygun maliyetli seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Hollanda üniversiteleri hükümet tarafından belirli aralıklarla denetlenir. Bu sebeple yapılan eğitimin kalitesi ve niteliği her geçen gün daha fazla artmaktadır.

Hollanda üniversite bölümleri tercih edilerek bütün Avrupa ve Türkiye’de geçerli olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Hollanda okul fiyatları çok uygun maliyetlidir ve gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da kariyer yapma olanağı bulabilirsiniz. YÖK denkliği bulunan Hollanda üniversiteleri dünya sıralamasında çok önemli yere sahiptirler. Pek çoğu akademik başarısı sebebiyle sıralamanın üst yerlerinde yer alırlar.

Hollanda’daki üniversiteler şubat ayının ilk haftasında ara tatile girerler. Haziran ayının sonunda da yaz tatili dönemi başlar. Hollanda’daki bütün üniversitelere sınavsız giriş hakkınız vardır. Hollanda hem kültürü hem tarihi hem de eğlence hayatı açısından tercih edilebilecek eşsiz bir ülkedir. Kalabalık nüfus sebebiyle üniversite hayatı bu ülkede son derece renklidir.

Hollanda AB üyesi ülkelerden gelen öğrenciler için farklı fiyat politikası uygulamaktadır. Şöyle ki şayet AB üyesi ülkelerinden gelen bir öğrenciyseniz yıllık ortalama eğitim ücretimiz 1.800 ile 4.000 Euro arasında olacaktır. Ama Türkiye gibi AB üyesi olmayan ülkelerden Hollanda’da okumak için gidecekseniz, karşınıza yaklaşık olarak 6.000 ile 20.000 Euro arasında bir ücret çıkacaktır. Elbette ki bu fark Hollanda’da dil okulları için de geçerlidir.

Hollanda Yüksek Lisans Ücretleri Ne Kadardır?

Cost of Living in Italy

Hollanda’da dil okulları fiyatları dâhilinde olan yüksek lisans ücretleri de çok uygundur. Yüksek lisans eğitimi yaklaşık 2 yıllık bir süreyi kapsar. Bu esnada hem çalışıp hem yüksek lisans eğitiminize devam edebilirsiniz. Ödeyeceğiniz eğitim ücreti hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsanız buna bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Hollanda yüksek lisans ücretleri konusunda da ayrıcalıklı fırsatların bulunduğu bir ülke konumunda yer alır.

Hazırlık yılı başvuru tarihi şubat ayında başlar ve bir yıl sürer. Lisans eğitimi genellikle ekim ayında başlar. Hollanda üniversite bölümleri kapsamında 3 ile 6 yıl arasında değişen tercihler yapabilirsiniz. Yüksek lisans programı genellikle ekim ayında başlar ve 2 yıllık bir süreyi kapsar. Doktora programı dönümden bölümü değişiklik göstererek 3 veya 4 yıllık bir süreyi kapsamaktadır.

Hollanda Yurt Fiyatları Ne Kadardır?

Fashion Design Education in Italy

Hollanda’da dil öğrenmek istediğiniz zaman öncelikli olarak vize almanız gerekmektedir. Vize işlemleri için gerekli olan evrak ve belgeleri toplamanız için sizi danışmanlık personelleri yönlendirecektir. Hollanda üniversite bölümleri tercih edilip eğitime başlarken konaklama yapacağınız yeri de danışmanlık servisi ayarlayacaktır. Havaalanında sizi karşılayacak gitmeniz gereken yere götüreceklerdir. Eğitim süresince yapacağınız bütün harcamalarınız için ayırmanız gereken bütçe konusunda sizi detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Kalacak yer problemi olması gibi bir durum söz konusu değildir. Hollanda yurt fiyatları uygun olduğu gibi konaklama ve yaşam maliyeti de düşük. Yurtta kalma şansınız vardır. Pek çok uluslararası öğrenci yurt imkânları sayesinde rahat bir eğitim süreci geçirirler. Hem kalacak yer sıkıntısı olmaz hem de sosyalleşme adına yurtta kalmak güzel bir ayrıcalık elde etmenizi sağlar.

Hollanda yurt fiyatları kalacağınız yerin özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu ülkede yurt odalarını dönemlik olarak kiralayacağınız gibi yıllık olarak da kiralayabilirsiniz. Ayrıca bütçenize göre süitler de kiralayarak gecelik konfor farklını yaşayabilirsiniz. Bu kapsamda standart odaların gecelik ücretleri ortalama 50 Euro civarındadır. Şayet dönemli olarak kiralayacaksanız ortalama 600 Euro civarında bir ücret karşınıza çıkacaktır.

Hollanda’da Dil Okulları Avantajlı Mıdır?

Şayet Hollanda’da dil okulu aracılığıyla dil öğrenmeyi isterseniz, karşınıza farklı alternatif seçenekleri çıkacağını bilmelisiniz. Bu da tam olarak beklentinizi karşılayacak bir şekilde dil öğrenmenizi mümkün kılacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında Hollanda da dil okulları aşağıdaki avantajları sağlamaktadır:

 • Yeni bir ülkeyi keşfedersiniz
 • Hollanda’da yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz
 • Hollanda’da farklı kültürleri tanıma şansınız var
 • Hollanda’nın kültürüne ve tarihine tanıklık edersiniz
 • Hollanda’da hem iş hem de kariyer yapma fırsatınız olur
 • Hollanda’daki dil okulları aracılığıyla yeni bir perspektif oluşturursunuz

Görüldüğü üzere Hollanda’da dil öğrenmeyi istediğiniz zaman karşınıza çok sayıda farklı avantaj çıkacaktır. Bu durum Hollanda’da üst düzeyde bir dil eğitimin varlığından da kaynaklanmaktadır.

Hollanda’da Hayat Pahalı mı?

Hollanda yaşam maliyetinin en düşük olduğu ve Hollanda dil okulu fiyatları düşük olan Avrupa ülkelerinin başlarında yer alır. Ulaşım, konaklama bedelleri çok düşük. Türkiye’ye bulunduğu konumu sebebi ile de uçak gibi ulaşım masrafları da düşük. Yurtdışı eğitimi alıp nasıl yaşamı idare ettireceğinizi düşünüyor iseniz Hollanda üniversite bölümleri tercih edilerek bu bölümlere yerleştiğiniz de burs alma imkânından faydalanabilirsiniz mümkündür.

Hollanda hükümeti tarafından Avrupa Birliği vatandaşı olmayan uluslararası öğrencilere verilen bazı burslar vardır. Eğitim hayatımızın hemen başında ve burslar için başvuru yaparak üniversite eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Burslar ile alakalı detaylı bilgiye yurtdışı eğitim danışmanlıkları sayesinde ulaşabilmeniz mümkün bir durumdadır.