Bizimle İletişime Geçin

İstanbul – İzmir – Milano – Roma – Firenze – Genova – Padova – Messina

Pava Education – İstanbul, Kadıköy

 • Osmanağa, General Asım Gündüz Cd. No:6 Onur Çarşısı Kat:7, 34714 Kadıköy

 • Çalışma Saatlerimiz:

  • Hafta İçi
  10:00–18:30
  • Hafta Sonu
  12:00–17:00

Pava Education – İzmir, Bayraklı

Pava Education – Milano

Sık Sorulan Sorular

 • Eğer Türkiye’de lise eğitiminizi tamamladıysanız ve üniversite sınavına girip barajı geçtiyseniz bütün İtalyan Üniversitelerine başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Bütün üniversiteleri ve bölümleri buradan inceleyebilirsiniz.
 • İtalya’da üniversite eğitimi almak için gerekli şartları sağladığınız takdirde bütün bölümlere başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Bütün üniversiteleri ve bölümleri buradan inceleyebilirsiniz.
İtalya’da üniversite eğitimi İtalyanca ve İngilizce dillerinde verilmektedir.

İtalya’da üniversite ücretleri öğrencinin maddi gelirine göre belirlenmekte ve her öğrenci için farklı bir üniversite ücreti belirlenmektedir. Ne kadar üniversite ücreti ödeyeceğinizi öğrenmek için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da üniversite okumak için gerekli olan şartlar, başvuru yapacağınız bölüme göre değişmektedir. Türkiye’de lise mezunu olan ve üniversite sınav barajını geçen herkes İtalya’da üniversite okuma hakkına sahiptir. Ayrıca üniversite mezunu olan öğrenciler ise İtalya’da yüksek lisans okuma hakkına sahiptirler.

İtalya’da bulunan bütün üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. YÖK denkliği hakkında daha detaylı bilgi almak için YÖK denkliği yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • İtalya’da, İtalyanca veya İngilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz veya Pava Education anlaşmalı dil okullarında bir yıllık dil eğitiminizi tamamladıktan sonra üniversiteye başlayabilirsiniz. İtalyanca hazırlık kurslarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sınavsız bölümlerde birden fazla üniversiteye başvuru yapma hakkına sahipsiniz fakat sınavlı bölümlerde sadece bir üniversite seçip o üniversite ve bölüm için sınava girmeniz gerekmektedir.

İtalya’da tıp eğitimi hem İngilizce hem de İtalyanca verilmektedir. Tıp eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için Tıp Eğitimi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İtalya’da hem İngilizce hem de İtalyanca mühendislik eğitimi almanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey Pava Education başvuru formunu doldurmak. Eğitim danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçeceklerdir.

İtalya’da hem İngilizce hem de İtalyanca mimarlık eğitimi almanız mümkün. Daha detaylı bilgi almak için Mimarlık Eğitimi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İtalya’da mezun olduktan sonra eğer özel sektörde çalışmak isterseniz dünyanın her yerinde çalışma hakkına sahip olursunuz fakat eğer devlet kurumlarında çalışmak isterseniz farklı bir prosedür izlemeniz gerekebilir.

İtalya’da herhangi bir üniversite veya sanat akademisinde eğitim almak için hangi liseden mezun olduğunuzun bir önemi yoktur. Başvuru için gerekli kriterleri sağlamanız yeterlidir.

Son başvuru tarihleri her bölüm için farklılık göstermektedir. Bölümlerle ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Dil sertifikası gerekliliği her üniversite ve bölüm için değişmektedir. Bazı üniversiteler İngilizce sertifikası istemeseler bile sizinle Skype üzerinden görüşme yapmak isteyebilirler. İngilizce yeterlilik sertifikanızın olması sizin kabul alma şansınızı arttıracaktır.

İtalyanca bölümlere başvuru yapabilmek için İtalyanca dil belgenizin olması şarttır.