dil-okulları

Tüm dünyada ciddi eğitimleri ile İngiltere dil okulları tanınmaktadır. İngilizcenin doğduğu coğrafyada ve çevrenizde ana dili olarak bu dili konuşanlar ile birlikte yaşayarak dil öğrenmek sanılandan daha kolay olmaktadır.

Eğitim süreleri dışında, gündelik yaşamda da pratik yapmak dil yeteneklerinin hızlı bir biçimde geliştirilmesine olanak vermektedir. Hızlı öğrenimin yanı sıra hatasız öğrenim de gerçekleşmektedir. Hiçbir yanlış telaffuz duymadan öğrenme yolunda ilerlemek olası hale gelmektedir.

Bütün bu sebepler ile birçok öğrenci dil öğrenimini bu ülkede yapmayı tercih etmektedir. Hem aynı kültürde yaşayarak, hem de kültürün en önemli öğesi olan dili öğrenerek en doğru yoldan gitmektedirler. Bu şekilde düşünenlerin İngiltere dil okulları arasından tercih yapması çok doğru bir dil öğrenim yolu olmaktadır.

İngiltere Dil Eğitimi

Yukarıda da anlatılan ciddi İngiltere dil okulları için tüm dünyadan oluşan ve sürekli artan talep üzerine dil eğitim kurumları da talebe paralel olarak hızla artmıştır. Sayısal artışın yanı sıra kaliteli eğitim de korunmuş ve yeni öğrenim yöntemleri ile yenilenmiş ve desteklenmiştir.

Dünyada verilmiş birçok edebi eserin ana dili olan İngilizce aynı zamanda uluslararası ilişkilerde de ortak dil olmuştur. Ticari ve politik olarak kullanılan ilk dil olarak sıralamanın başında yer almaktadır. Bu da dilin öğrenilmesine talebi arttırmıştır.

İngiltere Birleşik Krallığı, ABD, Belize,  Bahama, Avustralya, Dominika, Filipinler, Hindistan, Gana, Fiji, Grenada, Güney Afrika, İrlanda, Kanada, Jamaika, Kamerun, Liberya, Kenya, Lesotho, Kiribati, Liberya, Madagaskar, Malta, Malavi, Namibya, Mikronezya, Pakistan, Papua Yeni Gine ve birçok başka ülkede İngilizce kullanılmaktadır.

Toplamda 67 ülkenin resmi dili İngilizce olup, 27 özerk ülkede de resmi dil olarak kullanıldığı düşünülürse, İngiltere dil eğitimi neden bu kadar talep alıyor anlaşılabilir. İngiltere tüm bu ülkelerde konuşulan dilin doğduğu yerdir. Bir dili doğduğu ve konuşulduğu topraklarda öğrenmek en iyi yoldur.

İngiltere Dil Kampı

Almanya dil okulu

Dil öğrenmenin bir yolu da İngiltere dil kampı yöntemi ile öğrenim almaktır. Değişik yaş gruplarında öğrenciler için değişik İngilizce seviyeleri için dil eğitimleri bulunmaktadır. Sadece yazın eğitim alınabilecek dil kampları olduğu gibi, bütün yıl süresince açık olan kamplar da bulunmaktadır.

10-14 yaş arası kamplar, 14-18 yaş arası yada 18-25 yaş arası gibi gruplara hizmet veren kamp çalışmaları olan İngiltere dil okulları ve kampları dünyada saygın eğitim kurumlarıdır. Yenilikçi metotlar ile yapılan eğitimler ile kısa sürede gelişimler sağlanmaktadır. Aynı zamanda kamplarda hazırlanılan değişik aktiviteler ile güzel bir zaman dilimi geçirilmektedir. Bu arada güzel bir tatil de yaşanmış olmaktadır.

Ülkede etkileşimli yöntem ile dil eğitimi amaçlanmış ve planlanmıştır. Deneyimli ve konu hakkında bilgili öğretmenlerde eğitim alma fırsatı tüm dünya öğrencilerine sunulmaktadır. Kendiniz İngiltere dil okulları ve kurslarında eğitim alırken hem eğlenecek, hem dinlenecek hem de bu arada sürekli beyniniz dille ilgili yeni şeyler öğrenmeye hazır olacaktır.

Öğrenme bir külfet ya da zorlu bir süreç olmaktan çıkıp keyifli bir hal alacaktır. Bu da daha kısa bir süre içinde daha hızla dil konusunda yeteneklerinizi ilerletmenizi sağlayacaktır. En iyi yöntemlerden biri düzenlenen kamplarda öğrenimdir.

Çeşitli kültürlerden farklı insanlar ile dost olma fırsatına da erişeceksiniz. Bu da yaşama bakış açınızı genişletecektir. Dil öğrenme ve iletişimin ne kadar önemli olduğunu görmek sizin dil konusunda yetkinleşme isteğinizi arttıracaktır.

İngiltere’de Dil Kursu

Katılacağınız İngiltere dil kursu ile öğrendiğiniz İngilizce size yeni kapılar açacaktır. Eğer zaten bu dili biliyorsanız seviyeniz ve dil konusunda performansınız daha çok artmış olacaktır. Dünyanın hemen her yerinde kabul gören bir dili iyi bir şekilde konuşuyor, yazıyor ve anlıyor olacaksınız. Her yerde kolayca insanlar ile iletişime geçebileceksiniz.

Bu nitelik sizin için yepyeni kapıların açılmasına sebep olacaktır. Yeni iş olanakları, sahip olduğunuz işte yükselmek, eğitimin görüyorsanız üniversitede kalma olanağı, kendi işinizde yurt dışına açılma olanağı yaratacaktır. İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamayı planlıyorsanız büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Kolay iş bulacaksınız. İşinizi kolay geliştirebileceksiniz. Hemen her kültürden insan ile iletişim olanağınız olacaktır.

Aynı zamanda küreselleşen dünyada yapmak istediğiniz başka ülkelere ürünleriniz ile açılma olanağını ve ürünlerinizi tanıtma ve satma olanağı elde edeceksiniz. İhracat veya ithalat yapmak istiyorsanız size artı olarak eklenecek bir vasfa sahip olacaksınız. Böylece bir KOBİ’nin ya da çalıştığınız firmanın, kendi ürünlerini tüm dünyada satma olanağı olacaktır.

Bütün bunlara İngiltere dil okulları ile ulaşmanız mümkündür. Üstelik dil konusunda eğitiminiz sizin o dilin unutulmaz noktasına kadar ilerlemenizi sağlayacaktır. Birçok İngilizce eğitim sisteminde, bir süre kullanılamayan dil yeteneği kayba uğramaktadır. Kullanılmadığı zaman içinde unutulmaktadır. Dilin çıktığı kültür içinde o dili öğrenmek sizi “dilin unutulmaz noktasına” getirecektir. Birçok insan tarafından bu yüzden İngiltere dil okulları daha çok tercih edilmektedir.

İngiltere’de Dil Kursu Fiyatları

Eğer eğitiminizi bu ülkede yapmak istiyorsanız İngiltere dil kursu fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak ve buna göre planlama yapmak istemeniz normaldir. Bu sayede size uygun, bütçenizi sarsmayacak şekilde bir eğitim programı seçimi yapmış olacaksınız.

Farklı İngiltere dil okulları ücretleri de birbirinden farklı olabilmektedir. Bu eğitim kurumunun verdiği eğitimle ilgili olabileceği gibi eğitim süresinin uzunluğu ve kısalığı ile de ilgilidir. Aynı zamanda eğitime ek olarak verilen hizmetlerde ücreti arttırabilmektedir. Detaylı bir şekilde hazırlanmış broşürler incelenerek karar vermekte fayda vardır.

İngiltere Dil Okulları Ankara

Konu hakkında daha geniş ve detaylı bilgiye ulaşmak için İngiltere dil okulları Ankara ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece ne kadar süre ile eğitim alacağınız, hangi eğitimin tam olarak size uygun olduğunu tam olarak saptamanız mümkün olacaktır.

En çağdaş eğitimleri veren İngiltere dil okulları arasından seçiminizi yapıp geleceğiniz ve kendiniz için iyi bir yatırım yapacaksınız. Bu da yeni ve başarılı bir dönemi sizin için açan bir adım olacaktır.

İngiltere’de Dil Kursu Fiyatları 2022

Her yıl fiyatlar yeniden güncellenmektedir. O yüzden İngiltere dil kursu fiyatları 2022 de biraz değişimler göstermektedir. Tüm dünyada eğitim hizmeti giderleri her yıl farklı olabilmektedir. Bu hayat pahalılığı ile ilgili olabilmektedir. Öğretmen ücretleri, kitap gibi eğitim araçları giderleri artabilmektedir. Üstelik zaman içinde eğitim teknolojileri de ilerlemektedir. Bu da eğitim giderlerine zaman zaman yansımaktadır.

Buna paralel olarak değişen İngiltere dil okulları ücretleri detaylı olarak broşürler ile bildirilmektedir. Aynı zamanda döviz fiyatları da değişmektedir. Broşürler e mail yolu ile eğitim almak isteyen adaylara istekleri üzerine gönderilmektedir. Bu şekilde tercih yapmanız kolaylaşmaktadır. İsterseniz talep edebilmektesiniz.

 

İngiltere’de Dil Okulları Fiyatları

Dil öğrenimi için İngiltere dil okulları fiyatları araştırıyorsanız, Londra dışında eğitim giderlerinin daha az olduğunu belirtmemiz en doğrusu olacaktır. İkinci olarak dil okulu süresi de önemlidir. Şöyle ücretlere kısaca değinebiliriz. Ücretler dört haftalıktır. Daha detaylı bilgiler sizin talebiniz doğrultusunda size iletilen broşürlerde olacaktır.

  • Londra Dil Okulu $ 2500 – 2950
  • Brighton Dil Okulu $ 2300 – 2700
  • Manchester Dil Okulu $ 2180 – 2580
  • Oxford Dil Okulu $ 2700 – 3100
  • Bristol Dil Okulu $ 2300 – 2700
  • Bournemouth Dil Okulu $ 2180 – 2580
  • Cambridge Dil Okulu $ 2500 – 2940
  • Eastbourne Dil Okulu $ 2180 -2580

Aynı zamanda dil seviyesi de dil okulu fiyatında değişikliğe sebep olmaktadır. Yukarıda sıralanan ilk fiyat Temel Programa, ikinci fiyat ise Yoğun Programa ait İngiltere dil okulları fiyatlarıdır; ara program eğitimleri de farklı miktarlarda ücretlere sahiptir.