Dünya genelinde en çok konuşulan üç dilden bir tanesi İspanyolcadır. Dünya çapında yaklaşık olarak 500 milyon insan vardır. 58 ülkede İspanyol dili konuşulur. Bu nedenle çoğu kişi İspanya’da dil eğitimi almaya yönelmiştir. İspanya dil okulları ile eğitim alan öğrenciler çok büyük avantaj elde etmiş olurlar. İngiliz dilinin alternatifi olarak şu anda İspanyolca gösterilir.

İngilizce eğitim veren okulların ardından ikinci olarak en çok tercih edilen İspanyolca dil eğitimidir. İspanyolca eğitimi tercih eden öğrenciler gelecekleri için büyük bir kariyer yatırımı yapmış olacaklardır. İspanyolcanın saf ve en iyi şekilde konuşulduğu ülke İspanya’dır. İspanyolca birçok ülkede konuşuluyor olmasına rağmen düzgün ve saf şekilde en fazla İspanya’da konuşulur.

Öğrencilerin İspanya’da alacağı dil eğitimi yaklaşık olarak konuşma seviyesine bağlı olarak iki haftada bir yıla kadar değişiklik gösterebilir. İspanya dil okuluücretleri görülen dil eğitiminin süresine bağlı olarak değişim gösterir. Ancak bilinmelidir ki aşırı pahalı olan bir seçenek durumunda değildir. Çünkü Türkiye’ye de yakın bir konumda yer alır. Yol ücretleri de yakın olmasından kaynaklı olarak az olacaktır.

Neden İspanya’da Dil Okulu

İspanyolca dünyanın birçok ülkesinde resmi dil olarak kabul edilir. İspanyada dil eğitimi gören öğrenciler bu sebeple birçok ülkede kariyer yapma olanağı bulacaklardır. İspanya Türkiye’ye oldukça yakın bir konumda yer alır. Dil eğitimi alacak olan öğrenciler mesafe olarak da avantajlı bir durumdadır.

İspanya’da verilen eğitim oldukça uygun fiyatlıdır. Öğrenciler uygun fiyatlı olması sebebiyle dil eğitiminin ardından sonraki hedeflerini de belirleyebilirler. Dil eğitimi sonrası yüksek lisans veya üniversite programlarını seçerek İspanya’da eğitimlerine devam edebilirler.

İspanya ile Türkiye arasında pek çok ticari ortaklık bulunur. Ticari ortaklık sebebiyle öğrenciler dil avantajlarını bir adım ilerletme fırsatı bulacaklardır. İspanya’da verilen eğitim kurumları devlet tarafından desteklenerek rutin kontrol aşamasından geçerler. Destek ve kontrol sayesinde yapılan eğitimin kalitesi gitgide Yükseliş halindedir.

İspanya’ya dil eğitimi almak amacı ile giden öğrenciler eğitim sırasında Avrupa’yı keşfetme olanağı bulurlar. Eğitim sonrasında da yine bu avantajı yakalayabilirler. Ancak bilinmelidir ki İspanyada dil eğitimi için gidecek olan öğrenciler herhangi çalışma hakkını bulamazlar. Eğitim için giden öğrencilere çalışma hakkı tanımamaktadır.

İspanya’da Dil Eğitimi Ücretleri

yüksek lisans burs

İspanya’ya dil eğitimi için gitmek istiyorsanız öncelikle ne kadar süreyle eğitim almak istediğinizi belirlemelisiniz. İspanyada dil okulu ücretleri eğitim süresine bağlı olarak değişiklik gösterir. 4 hafta eğitim suresi ortalama 600 Euro’dur. 2 aylık bir eğitim ortalama 2 bin Euro 3 aylık eğitim ortalama 3000 Euro dur.

6 aylık eğitim görecek öğrenciler yaklaşık 6 bin Euro 9 ay eğitim görecek öğrenciler ise yaklaşık 9 bin Euro eğitime bütçe ayırmalıdır. Eğitimin süresi arttıkça ödenecek olan okul ücretleri de artış gösterir. Ancak şunu da unutmamak lazım. Okul ücretlerini ek olarak konaklama ücretleri de ödenmelidir.

İspanyada dil eğitimi 4 haftalık bir eğitim süresinde ortalama bin Euro, 2 aylık eğitimde ortalama 3 bin Euro konaklama ücreti ödenirken, 9 aylık süreçte yaklaşık 14 bin Euro konaklama ücreti ödersiniz. Konaklama fiyatlarına yemek ücretlerini de dâhil ederek cebinizden extra para çıkmasını önlemeniz mümkün durumdadır.

Bazı eğitim kurumlarında yurtta kalabilme seçeneği de mevcuttur. Edineceğiniz bir oda arkadaşı ile beraber çalışma fırsatı bulurken pratik yapabilme olanağına da kavuşursunuz. Oda arkadaşı ile yaşamak istemiyor iseniz kendinize özel oda tutabilme seçeneği de mevcuttur.

İspanya’da Dil Okuluna Gidenler

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyip İspanya ve tercih edenler konaklama ve eğitim masrafları dışında kendilerine haftalık olarak bütçe ayırmaları gerekir. Yaşam masrafları altında İspanya’da dil okulu için gidenler bir haftada yaklaşık 200 Euro yanlarında bulundurmalıdır.

İspanya’da dil okuluna giden öğrenciler kendilerine kapsamlı sağlık sigortası yaptırırlar ise iyi bir tercih olacaktır. Sağlık sigortası ile beraber öğrencilerin rutin aşılarını da yaptırmış olmaları tavsiye edilir. Eğitim için okullarına ulaşım sağlamak isteyen çoğu öğrenci toplu taşıma araçlarını tercih eder.

Ulaşım aracı kullanmak gerekmiyor ise konakladığımız yer eğitim alacağınız yere yakın ise yürüyebilirsiniz. İspanya bisikletin çok sık kullanıldığı ülkelerden bir tanesidir. Ulaşım aracı olarak bisiklet sürmeyi de seçenek olarak değerlendirmeniz mümkündür.

İspanya’da İspanyolca Kursu

Almanya dil okulu

Almanya’da Dil Okulları

İspanya’da eğitim alarak İspanyolca ağınıza geliştirmek için herhangi bir kursa kayıt olmanız şu an için mümkün durumdadır. İspanyada dil okulu kaydı yaptırabilmeniz için kabul ve başvuru şartlarını taşıyor olmanız gerekir. Başvuru esnasında gerekli bazı belgeler şunlardır;

  • Okulların belirlemiş olduğu başvuru ücretleri.
  • Okulların başvuru formları
  • Pasaportunuzda eksiksiz kişisel bilgiler
  • Pasaportunuzda eski vizeler var ise bu sayfaların fotokopileri

İspanya’da İspanyolca kursu alan şu an Türkiye’den birçok öğrenci bulunur. Dünyanın dört bir yanında konuşulan bu dilin eğitimini ana merkezinde alarak kariyeriniz için büyük bir adım atabilirsiniz.

İspanya’da Dil Eğitimi Almak

İtalya'da Foundation

İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler program seçeneklerini değerlendirerek kendilerini en uygun olanı bulmalıdır. Program tercihini yaptıktan sonra belirledikleri konaklama seçeneklerini incelemeleri gerekir. Dil eğitimini alacağınız süre içerisinde danışman tercih etmişsiniz başvuru için gerekli olan evraklar listesi ve bunların örneklerini elinizde bulundurmanız gerekir.

Dil eğitimi tercih edeceğiniz okulun başvuru formunu eksiksiz ve yanlışsız şekilde doldurmalısınız. Başka bir evrak istenmiş ise evrakların kontrolünü yapmalısınız. Konaklama rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu belirlenen saatler için yapılmalıdır. En son olarak başvuru ücreti ödenmelidir.

Başvurunuz okula gönderildikten sonra size vize için gerekli olan evraklar listesi verilecektir. Rize alacağınız zaman yoğunluk yaşanması durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple vize almadan önce vize randevusu oluşturmamız size kolaylık sağlayacaktır.

Yurtdışı İspanyolca Dil Kursları

İngilizcenin alternatifi olarak değerlendirilen İspanyolca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen diller arasında yerini almıştır. Kariyer odaklı düşünen öğrenciler dünyanın dört tarafından İspanyolca konuşulması nedeniyle bu dili tercih etmeye devam ederler. Ülkemizde olan yakın konumu sebebiyle ulaşım masrafları da uygun şekilde olur.

Yurtdışı İspanyada dil eğitimi için en fazla tercih edilen şehirlerin arasında Barcelona, Madrid, Malaga, Valencia, Cadiz, Sevilla bulunur. Ayrıca Alicante, Salamanca, Marbela, Granada, Tenerife de en çok tercih edilen şehirlerarasında yer alır. Bütçenize uygun olarak şehir tercihlerini yaparak eğitim almanız önemli bir detaydır.

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen İspanyol eğitim programlarından bazıları ise şunlardır; yoğun İspanyolca genel İspanyolca ş için İspanyolca üniversite hazırlık kursları, DELE sınav hazırlık, İspanyolca ve dans İspanyolca ve staj. Size uygun programı detaylı incelemeler sonrasında seçerek İspanya’da dil eğitim fırsatını yakalayabilirsiniz.

İspanya’da İngilizce Dil Kursu

 

İspanya’da İspanyolca eğitim alırken İngilizce dil kursuna giderek kendinizi geliştirme imkânı bulabilirsiniz. Avrupa’da bulunan en renkli ülkelerden bir tanesinde İngilizce eğitim alma fırsatını yakalamanız şu an için mümkün durumdadır. İspanya sıcak Akdeniz iklimine sahip olduğu için Türk kültürü ile yakınlık gösterir.

İspanya’da sadece İngilizce dil kursu almak istiyorsanız buna göre de sizin için birçok seçenek mevcuttur. Düzenli şekilde kontrol edilen devlet tarafından desteklenen İngilizce dil kursları İspanya’da gayet kaliteli şekilde eğitim verir. İspanya’da dil okulu için bulunan İngilizce eğitimcileri genellikle Amerikan vatandaşı hocalardır.

İspanyada dil eğitimi alırken İngilizceyi ana dili olanlardan öğrenmek sizin için daha büyük bir avantaj olacaktır. Ayrıca eğitim alırken sık sık pratik yapma olanağı da bulabilirsiniz. İspanya’da İngilizce konuşan pek çok kişi bulunur. Sadece İngilizce eğitim aldığınız kurumda değil dışarı çıktığınızda da dilin pratiğini yapabilme imkânı bulabilirsiniz.