İtalya’da İtalyanca Eğitimi

Bir dili en iyi öğrenmenin yolu tam tabiriyle o dile maruz kalmaktır. Bu sebepten dolayı İtalyanca öğrenmek için en iyi yöntemlerden birisi İtalya’da dil okulları olmuştur. Tabii ki İtalya’ya gitmeden online olarak da İtalyanca eğitim alabilirsiniz fakat İtalya’ya giderek öğrenmek dile olan ilişkinizi güçlendireceği gibi tıpkı ana dilinizi öğrenirken uyguladığınız adımları da tekrarlamanıza yol açacaktır.

Ayrıca “İtalya’da Lise Okumak” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Her konuştuğunuzda görerek, dokunarak, duyarak, tadarak etkileşimde olacaksınız ve bu etkileşimlerin geri bildirimini anında alabileceksiniz. Öğrenim süresi başladıktan sonra İtalya’nın tarihî sokaklarında yürürken veya bir markete gittiğinizde ve bir soruyla karşı karşıya geldiğinizde bütün dil bilgilerinizi kullanma eyleminde olacak ve dil öğrenmenin en etkili yolu olan konuşarak öğrenme metodunu bütün İtalya serüveninizde kullanacaksınız.

Ayrıca “İtalya’da Eğitim” makalemize göz atabilirsiniz.

İtalya'da Dil Okulları

İtalyanca çalışma kitabınızda bir hata yaparsanız onu hemen ya da hiç fark edemeyebilirsiniz. Oysa aynı şeyi bir İtalyan şarküterisinde yaparsanız istediğiniz salam yerine kırmızı bir dolmalık biber alabilirsiniz. Hangisinin sizi öğrenmeye daha iyi motive edeceğini düşünüyorsunuz?

Yine de amacınız sadece dil öğrenmekse “Pava Education’ın sunduğu “İtalyanca kursuna göz atabilirsiniz.

Size Uygun İtalyanca Kursu Nasıl Seçilir?

İtalya’da dil okullarına gitmek için kurum ve şehir seçerken kişinin yaşam tarzı ve hedefleri gidilecek dil okulunu belirleyecek en önemli husustur.

Ayrıca “İtalya’ya Taşınmak ve İtalya’da Yaşamak” yazımızı inceleyebilirsiniz.

İşte dikkate almanız gereken bazı hususlar şunlardır:

1- Doğru kurs programı seçimi

Dil okulunun sunduğu İtalyanca öğrenim alanlarını iyi seçmelisiniz. Eğer bir öğrenci olarak İtalya’da yaşamınıza devam etmek istiyorsanız sıfırdan İtalyanca öğrenebileceğiniz gibi ilgi duyduğunuz sanat, müzik ve meslek dalları için de ayrıca özel dil öğrenimi görebilirsiniz.

2- Gidilecek şehir

İtalya’da dil okulları her bölgede bulunmaktadır lakin yaşam standartları her yerde aynı olmamakla birlikte kişinin şehirden beklentisine göre farklılık gösterir. Büyük şehirler canlıdır ancak daha fazla turist ve daha fazla İngilizce konuşulur. Küçük kasabalar güzellik ve otantiklik sunar ancak gece hayatı açısından pek bir yaşantı bulunmaz.

İtalya’da Gezilecek Şehirler” makalemize de göz atabilirsiniz.

3- Dil okulunun kalitesi

Dil okulunun kalitesi onun ne kadar büyük olduğuyla ve vermiş olduğu hizmetlerle doğru orantılıdır. Küçük, birbiriyle yakın ilişkiler içerisinde olan bir grupta olmak mı yoksa takılmak için birkaç arkadaşınız mı olmasını istersiniz? Daha fazla özellik, sınıf seçeneği ve güzellik mi arıyorsunuz? Küçük programlar daha samimi olabilirken daha büyük programlar bazen daha geniş olanaklar ve kurslar sunar.

4- Ders yoğunluğu

Çalışmaya ne kadar zaman ayırıyorsunuz? Kursunuzun yarım gün mü yoksa tam gün mü verileceğini, kursun haftada kaç gün olacağını (İtalyanlar Cumartesi okula gidiyor.) ve ne kadar ödev yapmanız gerektiğini kontrol ettiğinizden emin olun.

5- Okulun sağladığı avantajlar

Okulların sağladığı olanaklar her kurs, bölge ve kalış süresine göre değişebilir. Kursların sağladığı ekstra eylemler: havaalanı transferi, oda ve pansiyon, geziler, yemekler, sosyal geziler ve seminerler olabilir.

İtalya’da dil okulları denildiğinde akla ilk gelen Leonardo da Vinci Dil Okulu birçok farklı şehirde farklı kurslar sunmaktadır.

İtalya'da İtalyanca öğrenmek

Leonardo da Vinci Dil Okulu resmî Türkiye temsilcisi Pava Education ekibi olarak bu hedeflere ortak olmak isteyen ve Leonardo da Vinci Dil Okulunda İtalyanca kursu almak isteyen öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz, başvuru formumuzu doldurmayı unutmayınız.

Daha fazla ayrıntı içinLeonardo da Vinci Dil Okulukonusuna göz atabilirsiniz.

Leonardo Da Vinci İtalyanca Kursları

Leonardo da Vinci Dil Okulu İtalyanca kursları, haftalık ders sayısına bağlı olarak grup hâlinde veya bireysel dersler şeklinde dersler vermektedir. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm seviyeler, hafta içi her gün 4 saat sürer ve haftalık 20 saat olan öğretim yıl boyunca sürer. Bazı dil kurslarının belirli başlangıç tarihleri vardır. Okulun ilk gününde öğrenciler bir teste tabi tutularak seviyelerinin değerlendirilmesinden sonra bir sınıfa atanmaktadır. Dili zaten bilip kendilerini daha çok geliştirmek isteyen öğrenciler yılın herhangi bir pazartesi günü kursa başlayabilir.

İtalya’da Oturma İzni” makalemize de göz atabilirsiniz.

Yoğun programlı İtalyanca kursları, bir haftalık İtalyanca kursu gibi birçok seçenek olmakla beraber bazı kurslar şu şekildedir:

 • İtalya’da İtalyanca Kursları

  • Intensive Courses
  • Individual Lessons
  • Evening Courses
  • Long Term Courses
  • Academic School Year
  • Exams and Certificates
  • Italian Tour
  • La Dolce Vita
  • Italy Today
 • Diğer İtalyanca Kurslar

   • Akademik ve Profesyonel Kurslar

   • Sanat, Moda ve Tasarım Kursları

    • Visual Arts
    • Design Courses
    • Fashion Courses
    • Leather Working Courses
   • Özel Kurslar

    • Course for Swedish students CSN
    • Evening Course
    • Part Time evening Course
    • Music Courses
    • NEW: LEARN-AND-GO! Italian plus city tour
    • Discovering your origins

Bu programları İtalya’nın en güzel şehirlerinden Floransa, Milano, Roma veya Siena’daki Leonardo Da Vinci İtalyanca dil kursları ayrıcalığıyla alabilirsiniz. Tüm yıl boyunca her kategori için yüksek kalitede İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Yaklaşık 40 yıllık tecrübesiyle Scuola Leonardo da Vinci, dil seviyeniz ve hedefleriniz doğrultusunda da farklı tarzda İtalyanca eğitimi sağlayabilir. Kurslar her pazartesi günü başlar (sadece başlangıç seviyesindekiler için her iki haftada bir yeni başlangıç yapılır.) ve dilediğiniz süre kadar kalabilirsiniz. Leonardo Da Vinci İtalyanca Okullarının en gurur duydukları konularının başında bu okulu tercih eden yeni öğrencilerin çoğu eski öğrencilerin tavsiyesiyle tercih ettiklerini söylemeleridir. Peki niçin öğrenciler bu kadar memnun oluyor?

Ayrıca “İtalyanca Öğrenmek” konumuzu da incelemeyi unutmayın.

İtalya’da İtalyanca Öğrenmenin Avantajları

 • İtalya’nın tarihsel olarak bir sanat şehri olması, iletişim odaklı ve yüksek kalitede eğitimin veriliyor olması
 • Herkes için arkadaşça bir ortama sahip olması
 • Donanımlı ve dinamik eğitimcilere sahip olması
 • Okul çalışanları ve İtalyanca kurs koordinatörlerinin daima yardıma hazır olması
 • Küçük ve uluslararası öğrenci gruplarına sahip (her sınıf en fazla 14 kişiden oluşmaktadır.) sınıflardan oluşması
 • Uluslararası kabul gören İtalyanca sertifikası veriyor olması -Firenze-
 • Serbest zamanlar için ekstra birçok farklı kültürel organizasyon seçeneği olması
 • İtalyanca kurslarının hep şehir merkezlerinde olması (Floransa, Milan, Roma ve Siena)
 • Tüm kursların İtalyan eğitim bakanlığınca tanınıyor olması

Ayrıca “Neden İtalyanca Öğrenmelisiniz” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şimdi de bu dört şehirdeki İtalyanca dil okullarını biraz daha yakından tanıyalım;

Floransa İtalyanca Dil Kursu | İtalya’da Dil Okulları

İtalya'da yaşam

Toskana bölgesinin merkezi olan bu şehir Dante, Petrarch ve Boccaccio gibi klasik İtalyanlarla başlayan Rönesans hareketinin beşiğiydi. Tüm Avrupa Orta Çağ’ı yaşarken Medici Krallığı zamanında modern sanat ve kültürün kendini özgürce geliştirebildiği ender şehirlerdendi. Michelangelo, Botticelli ve Leonardo Da Vinci gibi dünyaca ünlü sanatçıların en güzel en nadide eserlerini Floransa genelindeki birçok müzede, kilisede hatta sokaklarda yürürken etrafınızda görebilirsiniz. Floransa şehri birçok ünlü meydanları (Piazza delle Repubblica ve Piazza delle Signoria) ve şehrin içinden geçen nehirleriyle ünlüdür. Bu açıdan Floransa tarihî yapılarıyla beraber Toskana bölgesiyle özdeşleşmiş yemekleri, şarapları, barları ve birçok ünlü alışveriş merkeziyle dünyanın her yerinden milyonlarca turisti her yıl kendine çekmektedir.

Tüm bu özelikleriyle bu şehir İtalyanca dilini öğrenmek isteyenler için mükemmel olanaklar sağlamaktadır. İtalya’da dil okulları denildiğinde akla ilk gelen Leonardo da Vinci İtalyanca Kursu, tarihî saray ve katedral manzaralı konumuyla Floransa’nın merkezinde bulunmaktadır ve Floransa’nın en işlek caddesine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Okulun kendi öğrencileri için dinlenme salonları, kahve içme yerleri ve internete ücretsiz bir şekilde ulaşma noktaları bulunmaktadır.

Milano’da İtalyanca Kursu | İtalya’da Dil Okulları

Milano şehri İtalya’nın en kozmopolit ve canlı şehridir. Bu şehirde gelenek ve modernizmin, dizayn ve modanın mükemmel harmonisini bulacaksınız. Karakteristik olarak şehir tarihî bir geçmişi kendisinde barındırmasıyla beraber İtalya’nın endüstriyel alanında ve ekonomik  alanında en güçlü şehridir. Ayrıca bu alanda Avrupa’nın da en sayılı şehirleri arasında sayılmaktadır. Milano’yu metropol bir şehir yapan en önemli özeliklerinin başında buranın moda ve tasarımın kalbinde olmuş olması ve dünya genelindeki birçok trendin başlangıç noktası olmasıdır.

Gotik yapısıyla ‘’Duomo Katedrali’’ ve hemen bitişiğinde bulunan dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan ‘’Galleria Vittorio Emanuele’’ şehrin sembollerinden sayılmaktadırlar. Leonardo da Vinci Dil Okulu birçok öğrenci kampüslerinin de bulunduğu Navigli bölgesinde bulunmaktadır. Milano şehrinin en güzel bölgelerinden olan bu yer, şehir merkezine 20 dakikalık yürüme mesafesinde olup dileyenler aynı zamanda metro ve otobüs ile de merkeze gidebilmektedirler. Tüm sınıflarda klimalar mevcut olup okulun kendisine ait parkı, bar ve yemek yeme yerleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrencileri için ücretsiz internet hizmeti de vermektedirler. İtalya’da dil okulları kategorisinin en önemli yerlerindendir.

Roma’da İtalyanca Eğitimi | İtalya’da Dil Okulları

Roma taşıdığı 2600 yıllık tarihi ve kültürüyle dünyanın en güzel şehirleri arasında sayılmaktadır. Eşsiz tarihî yapıları ve kişilikleriyle insana adeta açık hava müzesini andıran bu şehirde aynı zamanda eğlence dolu ve çok canlı gece hayatına da sahiptir. İtalyan dilini ve kültürünü öğrenmek için kesinlikle doğru bir seçim olacaktır. Leonardo da Vinci Dil Okulu, Roma şehir merkezindeki tarihî ve muhteşem yapılı binada eğitim vermekte olup bulunduğu alan yaya alanı sayılmakta ve Piazza Navona, Castel S.Angelo ve St. Peter Basilica gibi ünlü yapılarla yan yanadır. Burada da yine öğrenciler için dinlenme odaları, ücretsiz internet, kafeteryalar ve barlar bulunmaktadır.

Siena İtalyanca Kursu | İtalya’da Dil Okulları

Tepeler ve zeytin ağaçlarıyla sarılı bu şehir özellikle doğa severler için Toskana bölgesinin en güzel şehridir. Şehrin merkezinde bulunan Piazza del Campo meydanında, birçok eğlence ve festival düzenlenmektedir. Siena şehri yıllık olarak düzenlenen at yarışlarıyla da ünlüdür. Bu at yarışları 2 Temmuz ve 16 Ağustos tarihlerinde yapılmakta olup haftalar öncesinde bu yarışlar için tüm şehirde büyük bir heyecan ve coşku oluşmaktadır. Ayrıca şehir nüfusunun neredeyse yarısı öğrencilerden oluşuyor olmasından dolayı çok aktif bir gece hayatı vardır.

Leonardo da Vinci Dil Okulu Siena merkezindeki tarihî Siennese Caddesinde bulunmaktadır. Piazza San Domenico ve Piazza Gramsci ile yan yana olup Piazza del Campo’ya üç dakika yürüme mesafesindedir. Küçük bir dil okulu olmasından ötürü samimi bir ortam sunmaktadır. Derslerden sonra okulun öğrencileri için terasında sosyal ve bilimsel toplantılar ve aktiviteler yapılmaktadır. Burada yine tüm öğrencilerine ücretsiz internet hizmeti verilmektedir. Eğer biraz daha doğa ile iç içe bir hayat ile İtalyanca öğrenmek istiyorsanız burası çok doğru bir tercih olacaktır.

Leonardo da Vinci Konaklama İmkânları

italya'da yurt ve konaklama imkânları

Leonardo da Vinci Dil Okulunun ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerden biri de paylaşımlı apartmanlarda, misafir ailelerinde, yurtlarda veya özel apartman dairelerinde kalabilecek öğrencilere uygun konaklama bulmaktır. Ayrıca bir yer bulduktan sonra okul, düzenli aralıklarla kontrol de yapmaktadır.

Misafir ailelerdeki en önemli kriter lüks bir evlerinin olması değil, sıcakkanlı aileler olmasıdır. Hatta “aile” kelimesini dikkate almamanızda fayda var çünkü aile derken kastedilen, çocuksuz bir anne-baba veya bekâr kişilerdir. Yemekler için sadece kahvaltı veya kahvaltı ve akşamı seçebilirsiniz. Örneğin genelde bir İtalyan kahvaltısı: ekmek, tereyağı ve reçelin yanında çay veya kahve tercih edilir. Akşam yemeği genelde 20:00 saatlerinde yenilir.

Çift kişilik ve tek kişilik, mutfak ve banyo paylaşımlı eşyalı odalarda da kalabilirsiniz. Fiyatlara; elektrik, su, doğal gaz ve diğer vergi masrafları da dâhildir.

Konaklama Ayrıntıları (Fiyatlarıyla beraber)

KONAKLAMA TÜRÜ 1 HAFTA (6 GECE) – KİŞİ BAŞINA EURO 2 HAFTA (13 GECE) EKSTRA HAFTA (7 GECE) GÜNLÜK
MİN. MAKS. MİN. MAKS. MİN. MAKS.
Standart daire, ortak mutfak ve banyo çift ​​kişilik oda 150 € 195 € 234 € 105 € 126 € 15 € 18 €
tek oda 204 € 286 € 325 € 154 € 175 € 22 € 25 €
Kahvaltılı aile çift ​​kişilik oda 174 € 247 € 286 € 133 € 154 € 19 € 22 €
tek oda 228 € 338 € 377 € 182 € 203 € 26 € 29 €
Yarım pansiyon aile (kahvaltı ve akşam yemeği) çift ​​kişilik oda 258 € 429 € 468 € 231 € 252 € 33 € 36 €
tek oda 312 € 520 € 559 € 280 € 301 € 40 € 43 €

Her tür otel, özel daireler, rezidanslar ve talep üzerine fiyatlar…

Ayrıntılı bilgi için “İtalya’da Konaklama” makalesine göz atabilirsiniz.

Leonardo da Vinci Dil Okulu resmî Türkiye temsilcisi Pava Education ekibi olarak bu hedeflere ortak olmak isteyen ve Leonardo da Vinci Dil Okulunda İtalyanca kursu almak isteyen öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz, başvuru formumuzu doldurmayı unutmayınız.