İtalya’da mimarlık sınavı hazırlık kursu, İtalya’da mimarlık okumak isteyen öğrencilere yöneliktir. Herhangi bir İtalyan üniversitesine kabul edilmek için, kişi bilimsel ve teknik konularda (İtalyanca olarak) giriş sınavına tabi tutulacaktır.

AB üyesi ülkelerden gelen öğrenciler mimarlık eğitimi giriş sınavı için doğrudan İtalya’daki üniversitelere başvurabilirler.

Diğer ülkelerden gelen öğrenciler, ülkelerindeki İtalyan Konsolosluk Heyetindeki giriş sınavına başvurmalıdır. Giriş sınavına katılmadan önce öğrencilerin İtalyanca dil yeterlilik sınavını geçmesi gerekmektedir.

Konu hakkında “İtalyanca Kursu” sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Scuola Leonardo da Vinci, İtalya’da mimarlık sınavı hazırlık kursu sunan okullarda ilkler arasındadır. Otuz yıllık tecrübeleri boyunca, giriş sınavlarının resmî programına karşılık gelen bir program hazırlamışlardır. Hazırlık kurslarında ana vurgu, dil derslerinde ve çeşitli sınav konularında kapsamlı bir hazırlık yapılır. Hazırlık kursunda dersler, yüksek nitelikli ve deneyimli öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Derslerin amacı yalnızca üniversitedeki giriş sınavlarını başarılı bir şekilde geçmek değil, aynı zamanda, birinci üniversite yılındaki birçok sınav konusunun işlenmesi sayesinde öğrencilerin üniversitedeki çalışmalarını kolaylaştırmaktır.

Ayrıca “İtalya’da Hazırlık Okumak” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mimarlıkta Lisans Programı | İtalya’da Mimarlık Sınavı Hazırlık Kursu

Bu lisans programının amacı, gelecekteki mimarlık öğrencilerine üniversiteye giriş sınavını geçirtebilmek ve aynı zamanda öğrencilerin birinci sınıfta ileri düzeydeki derslere zorluk çekmeden katılabilmesi için gereken çalışmaları sağlamaktır. Öğrencilerin bilimsel bir konuyu anlayabilmesi, tartışabilmesi ve onun hakkında görüşlerini ifade edebilmesi için dil becerileri geliştirilir. Ayrıca öğrenci, ilgili literatürde yolunu nasıl bulacağı ve literatürü doğru bir şekilde nasıl yorumlayacağı konusunda da bilgilendirilir. Bu lisans programına katılmak için orta seviye B1’e karşılık gelen İtalyanca dil bilgisi gereklidir.

Konu hakkında “İtalya’da Dil Okulları” sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

İtalya’da mimarlık sınavı hazırlık kursu bireysel derslerinde öğretilecek konulara örnek olarak aşağıdakiler verilebilir:

  • Mimarlık dili
  • Mimarlık tarihinin genel unsurları
  • İnşaat bilimleri ve teknikleri
  • Sanat tarihi
  • Matematik
  • Geometri
  • Fizik
  • Tarih
  • Coğrafya

İtalya’da alacağınız mimarlık eğitimi kariyeriniz için oldukça güzel bir başlangıç olacaktır. Hem İtalyan kültürünü anlamak hem de bu ülkede yaşama şansına sahip olmak için Pava Education’ın danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Pava Education, İtalya’da eğitim için yapılması gereken her işlemde destekçiniz oluyor. Hemen başvuru formunu doldurun, uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçeceklerdir.