fbpx

İtalya’da Yaz Okulları Avantajları

İtalya’da yaz okulları; yabancı dil öğrenmek veya geliştirmek isteyen, belli bir meslek veya alan üzerine sertifika almak isteyen, eğitimden arta kalan yaz süresini dolu dolu yaşamayı isteyen, ileride eğitimini İtalya’da devam ettirmeyi düşünen ya da sadece İtalya’yı keşfetmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Kişilerin bir alan üzerine uzmanlaşmasını sağlayan bu kurslar, 1 hafta verileceği gibi 2 yıl da olabilir.

Bu tür bir ara eğitim, hâlihazırda belirli bir kariyerde olan ancak öğrenmelerini artırmaya devam etmenin yollarını bulması gereken kişilere de yardımcı olabilir. Öğrenciler, lisans okulunda öğrendikleri konulara ilişkin anlayışlarını derinleştirmek veya belirli bir kariyer alanı için eğitim almak için bu eğitimi sürdürebilirler.

Ayrıca “İtalya’da Lise Okumak” yazımızı inceleyebilirsiniz.

İtalya'da Sertifika Programları

Yaz Okulu Kursları

Yaz eğitimi, akademik, profesyonel veya özel olarak pek çok çeşitli konularda verilebilir:

Ayrıca daha fazlası için “İtalya’da Sertifika Programları” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Doğru Kurs Seçimi

Okul tercihi yaparken doğru kurs programı seçmek çok önemlidir. Seçim esnasında dikkat edilecek noktalardan bazıları şunlardır:

 • Okulun eğitim kalitesi
 • Dersliklerin sayısı
 • Öğrencilerin yaşı
 • Eğitim şehri
 • Kurs seviyesi
 • Kurs süresi
 • Haftalık ders saati
 • Kurs ücreti
 • Okulun sağladığı avantajlar

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için “İtalya’da Dil Okulları” sayfamızı incelemeyi unutmayın.

İtalya’da Eğitim Veren Yaz Okulları

 • Leonardo Da Vinci Dil Okulu

İtalya Eğitim Bakanı tarafından resmî olarak yetkilendirilen Leonardo Da Vinci Dil Okulu, Floransa, Milano, Roma ve Siena’da İtalyanca eğitimi vermektedir. İtalyan dilinin haricinde İtalyan dili ve kültürü, uzun dönem İtalyanca kursu, sınava hazırlık kursu, öğretmen kursları, şarap ve yemek kursları, sanat, moda ve tasarım kursları, akademik ve profesyonel kursları da bulunur.

Leonardo da Vinci Dil Okulu resmî Türkiye temsilcisi Pava Education ekibi olarak bu hedeflere ortak olmak isteyen ve Leonardo da Vinci Dil Okulunda İtalyanca kursu almak isteyen öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz, başvuru formumuzu doldurmayı unutmayınız.

Akademiyle alakalı ayrıntı için “Leonardo da Vinci Dil Okulu” konusuna göz atabilirsiniz.

 • NABA | İtalya’da Yaz Okulları

NABA, Haziran’dan Ağustos’a kadar Milano ve Roma’da Tasarım, Moda, Güzel Sanatlar, Multimedya Sanatları, İletişim, İtalyan Kültürü alanlarında iki haftalık yoğun kurslar sunmaktadır.

Müzelere, şirketlere, üretim tesislerine ve tasarım stüdyolarına yapılan ziyaretlerle İtalya’nın gelişen yaratıcı topluluğuna dalacaksınız. Yetenekli İtalyan ve uluslararası profesyoneller tarafından yönlendirilen moda ve tasarım trendlerini keşfedecek ve yaratıcı bir fikri nasıl araştırıp sunacağınızı öğreneceksiniz.

Üstelik Milano ve Roma’da eğitim imkânına sahip olacağınız gibi her iki şehirde de çift kurs deneyimi yaşayabilirsiniz. Buna göre, iki şehirde de 2 haftalık (45 saat) yaz kursunun başarıyla tamamlanmasının ardından NABA, her öğrencinin kendi üniversitesine aktarılabilen 3 CFA kredisi verecektir.

Akademiyle alakalı bilgi için “NABA” sayfasına gidebilirsiniz.

NABA Sanat Akademisi

NABA Sanat Akademisi

 • Marangoni Sanat Akademisi

Istituto Marangoni, Fotoğrafçılık, Moda, Tasarım gibi alanlara yönelik geniş çapta kursları bulunur. Sadece 16-17 yaşındaki gençlere sunduğu sosyal medya fotoğrafçılığı kursu, tişört tasarımı kursu ve moda sayfanıza yönelik stil eğitimi gibi kursu bile vardır. Bunun yanında çifte okul kursu sayesinde Milano’da bir kurs alırken Paris’te bulunan diğer Marangoni Şubesi’ne gidebilirsiniz.

Akademiyle alakalı bilgi için “Marangoni Sanat Akademisi” sayfasına gidebilirsiniz.

 • Bocconi Üniversitesi

Ekonomi alanında önemli bir üniversite olan Bocconi Üniversitesi; Uluslararası Ticaret ve Dijital Hukuk, Sayısal Pazarlama, Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi, Moda ve Tasarım Yönetimi, Uluslararası İş Stratejisi, Öz kaynak ve Risk Sermayesi Finansmanı gibi kısa süreli pek çok kurs vermektedir.

Üniversiteyle alakalı bilgi için “Bocconi Üniversitesi” sayfasına gidebilirsiniz.

Bocconi Üniversitei

Bocconi Üniversitei

 • Padova Üniversitesi

Padova Üniversitesi, her yıl uluslararasılaşmayı teşvik etme politikasına uygun olarak öğrencilere akademik kurumlar veya diğer uluslararası kuruluşlarla iş birliği içinde düzenlenen İtalya’da yaz okullarına katılma fırsatı sunmaktadır. Girişim, hem İtalyan hem de yabancı araştırmacılar, doktora öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri veya profesyoneller ve kamu veya özel çalışanlar gibi farklı kullanıcı türlerini hedefleyen, yüksek kaliteli kısa süreli yoğun kurslara erken destek sağlamak için tasarlanmıştır.

Üniversiteyle alakalı bilgi için “Padova Üniversitesi” sayfasına gidebilirsiniz.

 • Pisa Üniversitesi

Pisa Üniversitesi; Beşerî Bilimler, Toplum, Ekonomi ve Hukuk, Sağlık Bilimleri, Mühendislik, Tarım ve Veterinerlik, Matematik ve Fen Bilimleri gibi çoğu alanda yaz okulu kursu sunmaktadır.

Üniversiteyle alakalı bilgi için “Pisa Üniversitesi” sayfasına gidebilirsiniz.

Pisa Üniversitesi

Pisa Üniversitesi

 • Florence Institute Of Design International

Florence Institute Of Design International, haftalık kursların yanında 1 ve 2 yıllık Grafik Tasarım, İç Tasarım, Mobilya Tasarım vb. alanlardaki yüksek lisans eğitimleriyle bilinir.

 • IED (Istituto Europeo di Design)

 • Polimoda | İtalya’da Yaz Okulları

 • UER (Università Europea di Roma)

 • Haute Future Fashion Academy

 • Accademia Riaci

 • Istituto Venezia | İtalya’da Yaz Okulları

 • Istituto Modartech

Detaylar için “İtalya’da Moda ve Tasarım Okumak” yazımızı inceleyebilirsiniz.

İtalya’da Yaz Okulları Giderleri

İtalya’da yaz okulları masrafları arasında önemli iki gider kalemi bulunmaktadır. Bunlar, eğitim ücreti ve konaklama ücretidir. Eğitim ücretiniz; aldığınız eğitime, okulun mevkisine, okulun size sağladığı avantajlara (malzeme, geziler, yemek, seminer ve bazen pansiyon veya oda), eğitim sürenize ve ders saati gibi faktörlere göre değişmektedir. Bunun yanında da yaşam masraflarınız da vardır.

Ayrıca “İtalya’da Öğrenciyken Geçinmek” sayfamıza göz atabilirsiniz.

İtalya’da Yaz Okulları Konaklama Seçenekleri

İtalya’da yaz okulları esnasında, bulunduğunuz süre boyunca çeşitli konaklama seçenekleriniz bulunur. Eğer İtalyanca dili ve kültürüyle alakalı bilgi edinmek istiyorsanız aile yanında konaklama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bunun sayesinde İtalyanların yaşamını öğrenip bilgi edinebilirsiniz. Bazı okullar ücretsiz olarak paylaşımlı apartmanlarda, aile yanında, yurtlarda veya özel apartman dairelerinde öğrencilere uygun konaklama imkânı sunarlar. Yine de her ihtimale karşı gittiğiniz bölgeye göre kendi başınıza çıkabileceğiniz veya kalabileceğiniz pek çok alternatifiniz bulunur.

Ayrıntılı bilgi için “İtalya’da Konaklama” makalesine göz atabilirsiniz.

2022-07-03T20:19:10+03:00

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz!