Bir Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada’da dil okulları söz konusu olduğu zaman nitelikli bir eğitim faaliyetinden söz edebiliriz. Kanada Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ülkesidir. Kanada modern ve teknolojinin hızla geliştiği bir ülkedir. Eğitim konusunda oldukça başarılı olan bu ülkede yaşam daha çok dil üzerinedir.

Hem İngilizce hem de Fransızca olmak üzere iki ana dili bulunan bu ülkede dil eğitimi oldukça önemlidir. Kanada’da güvenilir ve uygun fiyatlara dil eğitimleri alabileceğiniz birçok dil okulları bulunmaktadır. Kanada’da dil okulları tercih etmek için en uygun ve en çok tercih edilen şehirleri Vancouver ve Toronto’dur. Kanada dil okullarının kalitesi oldukça yüksektir ve dil okulu sayısı da oldukça fazladır.

Kanada’da ki dil okulları fiyatları arasında da çok fazla farklar bulunmamaktadır. Kanada’da konaklama için farklı seçenekler olmaktadır. Eğer isterseniz ailelerin yanlarında konaklayabilir ya da isterseniz yurtlarda konaklayabilirsiniz. Aile yanında kalarak sabah ve akşam yemeklerinden faydalanabilir ve ayrıca evde yaşayan aile üyeleri ile dil pratiği yapma fırsatı yakalamış olabilirsiniz.

Kanada’da Dil Eğitimi

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olan Kanada’da dil eğitimi almak oldukça avantajlıdır çünkü Kanada’da yaşam oldukça kolaydır. Eğitime önem veren bu ülkede dili kolay öğrenebilir ve iki ana dili olması nedeniyle size katkı sağlayabilir.

Kanada dünyanın en kaliteli dil okullarına sahip olmakta ve dil eğitimlerine önem vermektedir. Bundan dolayı Kanada dil eğitimi konusunda oldukça kalitelidir. Kanada’da kullanılan para birimi Kanada dolarıdır ve Amerika doları, İngiliz Sterlini’ne daha uygundur. Kanada’da alacağınız dil eğitimi ile kendinize yıllar boyu süren bir yatırım yapmış olursunuz.

Kanada’da dil eğitimleri genellikle Toronto ve Vancouver şehirlerinde verilmektedir fakat diğer şehirlerinde de dil kursları ya da dil okulları mevcuttur. Kanada size dil için aradığınız eğitimi verecektir. Kaliteli eğitimi ile beraber dil eğitiminin ardından akıcı bir şekilde İngilizceyi öğrenmiş ve kendinize güven duyarak konuşabileceksiniz. Kanada yenilikçi ve teknoloji ile dil eğitimini farklı teknikler ile size öğretiyor ve böylece öğrenmeniz daha kolay oluyor.

Kanada’da Dil Eğitimi İçin Vize

Kanada dil eğitimi için vize alınması gerekmektedir. Eğitiminiz eğer 12 haftanın üstünde sürecekse öğrenci vizesi ile eğer 12 haftanın altında sürecek ise turist vizesi ile Kanada’ ya gidebilirsiniz. Uzun süreli eğitim almak istiyorsanız Kanada öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir.

Kanada’da dil okulu veya kursuna gidebilmem için belli belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Dil okuluna gitmek istiyorsanız seyahat ve sağlık sigortasına ihtiyacınız vardır. Kanada’da dil eğitimi tamamladıktan sonra orada kalmak ya da yaşamak isteyen yavancı öğrencilere ülke içinde kalma ve yaşama izni için başvurularda bulunmaya izin verilir. Kanada’da bu işlemleri yapmak ve bu vizeyi almak yani göçmenlik için yapılan bu işlemler diğer ülkelere göre daha kolaydır.

Kanada Dil Eğitimi İçin Ücretler

İtalya'da üniversite ücretleri ve yaşam maliyetleri

Kanada dil okulu sayısından oldukça zengin bir ülkedir. Bunun yanı sıra her yıl okul sayısında artış olmakta ve bununla beraber Kanada’ya dil öğrenmek için gelen sayısı da ciddi anlamda artmaktadır. Kanada dil okulu ücretleri her yıl gelen öğrenci taleplerine ve okul sayılarına göre değişmektedir.

Kanada’da eğitim fiyatları konusunda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla uygun fiyatlardır. Aynı zamanda Kanada doları da Amerika dolarına göre daha düşüktür. Kanada’da bazı dönemlerde dil okulları için indirimler uygulanmaktadır ve siz bu zamanları takip ederek indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Kanada Dil Kursu Fiyatları

Dil eğitimi almak için öğrencilerin genellikle tercih ettikleri ülke Kanada’dır. Kanada dil kursu fiyatları ders saatine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ders saatlerine göre ayarlanan kurslarda haftalık olarak da ayarlanabilmektedirler. Alınan eğitimin süresine göre farklılık gösteren fiyat uzun eğitimlerde daha uyguna gelebilmektedir.

Yıl içersinde yani yılın belli dönemlerinde indirimler, promosyonlar gibi farklı kampanyalar uygulanmaktadır. Bunları takip ettiğiniz zamanlarda daha uygun fiyata dil kursu alabilirsiniz. Öğrencilerin kurslara devam etmeleri durumunda eski öğrencilere daha büyük indirimler uygulanabilmektedir.

Kanada Dil Kursu Ücretleri

Kanada’da dil kurslarının kalitesi tüm dünyada duyulmuştur. En iyi dil eğitimi veren ülkelerin başında gelen Kanada ülkesi verdikleri eğitimler ile öğrencilerin her zaman memnun kalmasını sağlamışlardır. Genellikle öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik dil programları seçen kurslar hem öğrencilerin en hızlı yoldan amaçlarını yerine getirmeyi hedeflemişler hem de öğrencilerin vakitlerini boşa çalmadan en iyi eğitim hizmetini sunmayı planlamışlardır.

Başvuru ve ödeme seçenekleri her dil kursuna göre farklılık göstermektedir. Zamanlarının farklı olması, farklı tarihlerde başlayıp farklı tarihlerde bitmesi ya da kursların hafta sayıları gibi değişkenlikler kurs ücretlerinde de farklılık oluşturmaktadır. Kurs ücretlerinden ayrı olarak konaklamada dahil olursa büyük bir masraf gibi gözükse de Kanada’da çok fazla kurs seçeneği olduğu için bütçenize uygun kursu bulmanız oldukça rahattır.

Kanada’da yaşam maliyetleri aslında ucuzdur örneğin öğrenciler için toplu taşımaların ücretleri düşük ve makuldür. Sosyal aktiviteler, süpermarket, fast food gibi alışverişlerin ücretleri çok fazla değildir. Bu sebepten ötürü yaşamı pahalı olmayan ülkede kendinize göre en uygun kursu bulabilirsiniz. Hem çalışarak geçinebilir hem de kurs ücretinizi çıkarabilirsiniz. Zorlanmada yaşayacağınız bu ülkede dil öğrenmek oldukça mantıklıdır.

Kanada’da Dil Kursuna Giderken  Çalışma

Kanada’da dil kurslarının sayıları oldukça fazladır. Kanada dil okul ve kursları açısından oldukça zengin bir ülkedir. Kanada’da dil eğitimi alırken çalışma izinleri sınırlı sayıdadır. Haftalık 20 saat çalışma izni olunan bu ülkede böyle çalışarak kazanabilirsiniz ancak giderleriniz eğer çok ise özel bir yurtta kalıyor ya da kirada bir apartman dairesinde kalıyorsanız buralardan vazgeçip paradan tasarruf edebilirsiniz.

Peki evde ya da yurtta kalmayacaksam nerde kalacağım? Diyor olabilirsiniz. Ailelerin yanlarında evlerinde misafir olarak kalabilirsiniz ve böylelikle ücretten tasarruf etmiş olursunuz. İçerisine sabah kahvaltı ve akşam yemeği de dahil edebilir kazandığınız parayı kursunuz için ya da kendiniz için birikebilirsiniz. Kanada’nın diğer Avrupa ülkelerine kıyasala ya da Amerika’ya karşın daha uygun olan bu ülkede tercihler daha fazladır.