İngilizce dil eğitimi konusunda Malta dil okulları farklı üne sahiptir. Yıl geçtikçe daha fazla öğrenciye kendisine çekmektedir. Malta’da resmi dil İngilizcedir. Bu sebeple öğrenciler hem dillerini geliştiriyor hem de tertemiz plajları sayesinde Akdeniz ikliminin ve sahilinin tadını çıkarıyorlar. İngilizcenin merkezi olarak bilinen ülke eşsiz doğası ve iklimi ile ada ülkesi olmasının yanı sıra tarihi dokusu ile de dikkat çekiyor.

Malta uzun yıllar İngiliz himayesinde kalmıştır bu sebeple İngiliz tarzını yansıtmaya devam ediyordur. Avrupa’nın popüler turistik merkezleri içerisinde yer alan Malta uluslararası bir ortam oluşturuyor. Bu sebeple Malta dil okulları uluslararası öğrencilere birçok avantajı beraberinde getiriyor.

Diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında ortada bulunan dil okulları daha uygun ekonomiktir. Yurtdışı ülkelerini tercih ederek dil eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler sıklıkla bu ülkeyi tercih ediyorlar. EC, Linguatime, ESE, Clubclass ve Sprachcaffe gibi ünlü dil okullarını himayesinde bulunduran Malta İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencileri başlangıç seviyesinden daha ileriye götürebilmek için geniş seçenekler sunuyor.

Dil eğitimini tamamlamanın yan sıra deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler Malta’ya akın ediyor. Hem dil eğitimi hem yaz tatilini tek bir ücret ödeyerek gerçekleştirmenizi fırsat sunuyor. Malta’da bulunan okullar ulusal akreditasyon programına göre eğitim sistemi oluşturmuşlardır.

Pek çok dil okulu uluslararasında ün kazanmış olan zincir eğitim kurumlarının şubesi olarak Malta’da faaliyet gösteriyor. Yurtdışı dil eğitiminde Malta’ya tercih eden öğrenciler ülkenin kaliteli eğitiminden memnun kalıyorlar. Türkiye’ye bulunan konumu nedeni ile seyahat süresi oldukça kısa sürer Malta’nın uçak biletleri de gayet ekonomiktir.

Öğrencilerin konaklama ücretleri ne bakıldığında İngilizce konuşan diğer ülkeler ile beraber değerlendirilirse her zaman en ekonomik olan seçenek olarak öğrencilerin karşısına çıkıyor. Her türlü ihtiyacı yönelik okul bulabilmek mümkün durumdadır. Yeni mezun olmuş olanlar, profesyoneller, öğrenciler, aileler ve yetişkinler için farklı çözümleri sahip olan dil okulları vardır. İngiliz dili beceriniz bütçeniz hedefleriniz ya da gereksinimleriniz ne olursa olsun size uygun bir dil okulunu Malta dil okulları sayesinde bulabilmeniz mümkün bir durumdadır.

Öğrencinin İngilizce seviyesi ve ulaşmak istediği seviye derecesine göre eğitim mevcuttur. Ayrıca öğrencinin dil eğitimi için ayrılmış olduğu süre okul tarafından en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Bu süreyi en verimli şekilde kullanabilmek için haftada 20 saati bulan İngilizce programları standart eğitim içerisinde yer alıyor.

Haftalık 30 saat ders görerek İngilizce eğitimi almak isteyenler yoğun İngilizce programları ile hızlı ilerleme kat edebiliyorlar. Dil okulunun seviye belirleme sınavından sonra öğrenciler seviyelerine göre sınıflara yerleştiriliyor ve seçmiş oldukları program ile eğitim süreçlerine başlıyorlar.

Malta dil okulları sayesinde eğitime başlamış olan öğrenciler isterlerse programlarda değişiklik yapabiliyorlar. İlerleme derecelerine göre eğitmenler gözetiminde daha fazla ders alma fırsatını yakalıyor biliyorlar. Gerekli durumlarda ise özel ders seçeneklerinden yararlanabiliyorlar. Genel İngilizcenin haricinde akademik olarak herhangi bir uluslararası sınava hazırlanmak istiyorlarsa bu sınavlara hazırlık programları yine Malta dil okulları sayesinde yapılabiliyor.

  • Genel İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Akademik İngilizce
  • Özel dersler
  • Staj programları
  • TOEFL ve İELTS sınavlarına hazırlık programları

Malta dil okulları ile sahile olabileceğiniz programlar bu şekildedir. Dil okulu sayesinde konaklama seçeneklerini değerlendirerek bütçenize en uygun olanı tercih edebilmeniz mümkün. Aile yani konaklama otelde konaklama okul yurtlarında konaklama apartlarda konaklama imkânlarından bir tanesini tercih edebilmeniz mümkündür.

Malta’da Dil Okulları Fiyatları

İngilizce eğitiminizi güneş ve deniz ile buluşturabileceğiniz Malta dil okulları sizin için mükemmel bir seçenektir. Özellikle Avrupa ülkelerinden gelmiş olan uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında mal da bulunuyor. Vize verme konusunda esnek tutumu ile dikkat çekiyor. Özellikle ekonomik ulaşım giderleri sebebiyle Malta dil okulları diğer dil okullarına göre ön plana çıkıyor.

Merkezi Amerika ya da İngiltere’de bulunan şubelerin kaliteli eğitimleri profesyonel şekilde Malta’da yürütülüyor. Bu sebeple Malta’da il eğitimi alacaksanız İngiltere ve Amerika’da alacağınız zeytinden herhangi bir farkı olmayacaktır. Uzun süre İngiltere yönetiminde kalması sebebiyle adı da herkes İngilizce dili konuşuyor.

Malta dil okulları sayesinde eğitimi almak isteyen öğrenciler ekonomik eğitimin yanı sıra yemek ve konaklama ücretleri içinde gayet uygun fiyatlı olarak yaşam süreceklerdir. Seyahat ve ulaşım ücretleri de düşünüldüğünde bu ülke dil eğitimi konusunda en mantıklı ülkeler arasında yer alıyor.

Malta dil okulları İngilizce eğitim ücretleri 1500 Euro ile 2 bin Euro arasında değişiyor. İhtiyacınıza göre program seçenekleri okul seçenekleri eğitim süresi ya da konaklama türü çeşitli gösterebiliyor. 8 haftalık eğitim programının üzerinde bir süre düşünüyorsanız sizin için birçok farklı fırsat mevcuttur.

Dil okulu ücretiniz de konaklama ücretlerini de dâhil ederek paket fiyatlarla Malta dil okulları eğitimi alabilirsiniz. Yazın eğitim almak istiyorsanız ücretlerin biraz daha artabileceğini düşünmeniz gerekiyor. Yine de diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında gayet ekonomik eğitim olabilmeniz mümkün.

Malta’da Dil Okullarının Avantajları

Almanya dil okulu

Almanya’da Dil Okulları

Malta dil okulları vasıtasıyla dilini geliştirmek isteyen öğrenciler bulundukları zaman dilimi içerisinde çalışma ve harçlık kazanma fırsatını 2018 yılından itibaren öğrencilere çalışma hakkı tanınıyor daha önceleri böyle bir durum söz konusu değildi. Dil eğitimleri ve çalışma izinleri belirli prosedürler dâhilinde yürütülüyor. Uzun dönem dil eğitimi alacak öğrenciler haftalık 20 saat çalışma hakkı elde edeceklerdir.

Bir eğitiminiz için gittikten 90 gün sonra çalışma talebinde bulunabiliyorsunuz. 90 günden önce çalışma talebinde bulunamazsınız. 90 günden sonra gelir elde etme talebinde bulunabiliyorsunuz. İşinizi bulduktan sonra hangi işte çalışmaya karar verdiyseniz o iş için İş Bulma Kurumu’na başvuru yapmanız gerekiyor. Bazı işverenler ve meslek grupları işçi neden işe aldığını kanıtlamak ile yükümlü.

Malta’daki Yabancı Dil Okulları ve özellikleri

 

EC English Malta 490 öğrenci kapasitesi olan sınıflık çok büyük bir okuldur. Öne çıkan özelliklerinden bir tanesi iş İngilizcesi konusunda gayet başarılı eğitim veriyor olmasıdır. 30 yaş ve üzerindeki öğrencilere verilen genel ve yoğun iş İngilizcesi programları sayesinde kişiler kendi yaşıtları ile kaliteli eğitim alabilirler. Dalış kursu eğitimleri ile dil eğitimini birleştiren kurs konaklama seçenekleri ile de öğrencilere hizmet veriyor.

ESE Malta genel İngilizce, iş İngilizcesi ve yoğun İngilizce dil eğitimlerini yanında akademik sınavları hazırlık ve üniversiteye giriş programları bulunan Malta dil okulları arasında yer alıyor.

  • Clubclass Malta yaklaşık olarak 25000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Malta dil okulları içerisinde oldukça popülerdir. Londra merkezinde ikinci şubesi bulunuyor. İngilizce pratiği için mükemmel ortam sunuyor. Öğrencilerin yaş ortalaması 25 olup ortalama ders saatleri 45 dakikadır. Üniversitelere yerleştirme hizmeti bulunmuyor ve öğrenci kapasitesi 500 dolaylarındadır.
  • BELS English Language Schools At Payla Bay butik İngilizce dil okuludur. İhtiyaca göre geliştirilmiş kurs fırsatını öğrencilere sunuyor. Sınıflarında öğrenci karışımını en iyi şekilde yapıyor. TEFL, TESOL ve CELTA bu gibi uluslararası kabul görmüş olan niteliklere sahip Malta dil okulları arasında yer alarak dikkat çekiyor. Butik İngilizce kurum su olduğu için öğrenci kapasitesi ortalama 96. Sınıflarda çok fazla öğrenci bulundurmaz ortalama 10 öğrenci bulunuyor ve bu sayede öğrenci eğitim kalitesi artıyor. Malta Havalimanı’na çok yakındır. Minimum yaş ortalaması 16.
  • İELS Malta 1980 yılından beri faaliyettedir. LAL Language Centers öğrenciler ne Yüksek derecede eğitim programları sunması ile dikkat çekiyor. Sahil kasabasında yer alıyor. Okul içerisinde 95 sınıf vardır ve bu sınırlar içerisinde en fazla 12 öğrenci eğitim görebilmektedir. Haftada 7 buçuk saat konuşma İngilizcesi ya da telaffuz kursu alabilirsiniz. İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için de kaliteli deneyimler sunuyor. İELTS sınavlarına da akademik olarak hazırlandılar imkân sağlıyor. TOEİC ve Cambridge hazırlık kursları da sınavlarda başarılı olmanıza olanak veriyor. Malta dil okulları arasında bulunan bu kurs C2 seviyesinde İngilizce bilgisi olan kişiler için uygundur.
  • Am Language School Malta dil okulları tercih yapan öğrenciler için pek çok seçeneği bir arada sunan dil okuludur. Herkesin her ihtiyacına yönelik program okul içerisinde vardır. Her seviyeye uygun olan programı genel İngilizce programıdır. Bazı programlarda ise öğrencilerin belirli düzeyde dil yeterliliği aranıyor. İş İngilizcesi, sınav hazırlık aşamaları, küçük yaş gruplarındaki eğitimleri gibi programlar yeterlilik aranan kişiler için uygun. Dil okulu sayesinde eğitim sertifikanızı alarak daha fazla iş bulma olanağı elde edebilirsiniz. Kariyerinizin daha iyi olması için gireceğiniz sınavlara hazırlanabilir, elde ettiğiniz yüksek puanlar ile yurtdışında üniversite okumak hakkı, yüksek lisans yapma hakkı gibi birçok avantajı geleceğiniz için elde edebilirsiniz.