Marangoni Sanat Akademisi Hakkında Genel Bilgi

Marangoni Sanat Akademisi, tasarım ve sanat çalışmalarıyla ünlü olan Giulio Marangoni tarafından 1935 yılında kurulmuştur. Tam adı Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni olan okulun İngilizce adı Marangoni Artistic Clothing Institute in Milan’dır. İtalya’nın en ünlü sanat akademilerinden olan okulun merkezi Milano’dadır. Bunun yanı sıra moda alanında gelişmiş Floransa, Londra, Paris gibi şehirlerde de kampüsleri bulunur. Marangoni Sanat Akademisi, İtalya’nın ve dünyanın en iyi sanat okullarından biridir. Dünyanın en iyi modacılarını yetiştirmiş olan okul, günümüzde de dünyanın pek çok ülkesinden öğrenci ağırlamaktadır. Kuruluşundan itibaren moda ve sanat eğitimlerinin yanında tasarım ve iletişim alanlarında da eğitimler verir.

Okulun eğitim kadrosunda oldukça başarılı ve ünlü eğitmenler bulunur. Bu eğitmenler, aynı zamanda bazı moda şirketlerinin sahipleridirler ve mezun verdikleri öğrenciler de zamanla büyük moda şirketleri kurmuşlardır. Okulun başarısı, öğrencilerine verdiği değerle eş orantılıdır. Bu doğrultuda bütün bu avantajlardan faydalanmak isteyen binlerce öğrenci, Marangoni Sanat Akademisi çatısında eğitimlerine devam etmektedir. Okul toplam 4000 öğrenciye hizmet vermektedir.

Ayrıca “İtalya’da Sahne Sanatları Eğitimi” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Marangoni Sanat Akademisi (Istituto Marangoni) Nerede?

istituto marangoni

Istituto Marangoni, İtalyan ve Uluslararası pazar ihtiyaçları doğrultusunda programlarını sürekli olarak güncellemiştir. Son birkaç yılda 4 tane daha enstitü açmıştır.

Bunlar; Londra (2003), Paris (2006), Shangai(2013), Milano Moda Enstitüsü (2014). Şimdilerde moda, sanat ve tasarım okulunu Floransa’da (2016) ve son olarak da uluslararası moda tasarım ve görkemin başkentleri olan Shenzhen (2016), Mumbai (2017) ve Miami (2018) gibi şehirlerde de yeni enstitüler açmıştır.

Marangoni Sanat Akademisi Mezun Olmuş Ünlüler

Istituto Marangoni mezun olmuş tanınmış kişiler arasında;

 • Franco Moschino, en iyi İtalyan moda evlerinden olan Moschino’nun kurucusu moda tasarımcısı.
 • Julie de Libran, birçok önemli moda evlerinde çalışan Fransız moda tasarımcısı.
 • Alessandro Sartori, Yaratıcı yönetmen ve sanat yönetmenlik yapan İtalyan moda tasarımcısı.
 • Alessandra Facchinetti, Yaratıcı yönetmenlik ve tasarımcılık yapan İtalyan moda tasarımcısı.
 • Ümit Benan, Japonya’nın en iyi erkek giyim markası, yaratıcı yönetmen, Türk tasarımcı.

Marangoni Sanat Akademisinde Eğitim Almanın Avantajları

Marangoni Sanat Akademisi

Marangoni Sanat Akademisi, İtalya’da sanat ve moda eğitimi alabileceğiniz en iyi okullardan biridir. Okul, başarılı öğrencileri bünyesine katmak ve öğrenciler için fırsat yaratmak adına burs imkânları sunar. Sınavlarda başarılı olan öğrenciler burslu okuma şansına sahip olabilir.

Öğrenciler okurken aynı zamanda sahip olabilecekleri staj imkânlarıyla kendilerini geliştirebilirler. Böylelikle teorik eğitimi pratik ile pekiştirme şansları bulunur. Okulun geniş bağlantıları ve ilişkileri sayesinde öğrenciler, en iyi şartlarda eğitim ve staj imkânlarına sahip olduklarını bilirler.

Bütün bunların yanında Istituto Marangoni, öğrencilerine seçtikleri alanda en iyi şekilde uzmanlaşmaları açısından her bölüm için özelleştirilmiş bir eğitim sunar. Öğrenci sayısının gittikçe artmasının da etkisiyle moda tasarım ve tasarım bölümlerinin kampüsleri ayrılmıştır. Böylelikle öğrenciler, seçtikleri alanda en özel eğitimi alabilirler. Hatta oldukça az mevcutlu sınıflar sayesinde kişiselleştirilmiş bir eğitim almak bile mümkündür.

Marangoni Sanat Akademisi, bütün okulları için şehirlerin en işlek yerlerini mesken belirlemiş, moda caddelerinde öğrencilerin motive olabileceği binalarda şubelerini açmıştır. Aynı zamanda okullar, tasarım stüdyolarına yakınlıklarıyla da öğrenciler için avantajlı bir konumdadır.

Istituto Marangoni Öğrenci Yaşamı

Marangoni Sanat Akademisinin İtalya’da moda eğitimi kategorisinde 2 adet okulu bulunmaktadır. Merkez kampüsü Milano’da olan Marangoni Fashion Institute ve Floransa’da bir diğer okul The Firenze School of Fashion & Art‘tır.

Ayrıca “İtalya’ya Taşınmak ve İtalya’da Yaşamak” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Milano’da Öğrencilik

milano'da yaşam

Milano demek; moda, cazibe, zenginlik ve her şeyden önce enerji demektir. Leonardo’nun realist şahseserini çizdiği, Howard Schultz’un ABD’de İtalyan espresso barları açarak Amerikan fast-food kültürünü dönüştürmeyi planladığı, hem geleceğin hem de geçmişin bir şehri.

Milano’da öğrencilik; sanat, moda, kültür ve gece hayatı gibi şehirde her gün yapılacak çok çeşitli şeyleri içerir. Eğer sanatla ilgileniyorsanız hafta sonları Milano’da ve ülkenin diğer bölgelerinde birçok farklı müze çeşidi mevcuttur. İtalya’da ulaşım, çok rahat ve uygun fiyatla bulunabileceğinden dolayı üniversite kampüsünüz dışında İtalya’yı yavaş yavaş gezmeye başlayın çünkü bölümünüz siz gezilerinizi tamamlamadan bitecektir.

Floransa’da Öğrencilik

Forbes tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilen Floransa, önemli bir kültürel, sanatsal, ve ekonomik merkezdir.

Floransa’da öğrenci hayatı, akademik çalışma, sosyal etkileşim, yerel festivaller ve kültürel atılımlarla birlikte yurt dışında eğitimin tüm yönlerini içerir. Öğrenciler, yeni keşfedilen dil becerilerini kullanarak Floransa ve yerlileriyle tam anlamıyla etkileşim kurarak harika anıları ve deneyimleri yaşayabilirler. Otuzdan fazla müze ve sayısız kilisenin zengin koleksiyonlarını keşfedebilir veya Duomo’nun güzelliğini, Piazza della Signoria’yı ve Piazzale Michelangelo’nun nefes kesen manzarasını, sadece bir taş atımı uzaklıktan keşfedebilirler.

Marangoni Sanat Akademisi Bölümler

Okulun eğitimleri ihtiyaçlara göre sınıflandırılmıştır. Dileyen öğrenciler 3 yıllık lisans eğitimine kayıt olabilmektedirler. Daha önce ilgili alanlardan mezun olan öğrenciler için de 1 yıllık hızlandırılmış sertifika ya da master programları da sunulmaktadır. Ayrıca 3 haftalık yaz okulları da mevcuttur. İhtiyaç hâlinde öğrenciler için hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Eğitim dilleri kampüse ve programlara göre değişkenlik göstermektedir. İngilizce, İtalyanca, Fransızca dillerinde eğitim alabilmek mümkündür.

Ayrıca “İtalya’da Yaz Okulları” yazımızı inceleyebilirsiniz.

İtalya’da Lisans Eğitimi ve İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi hakkında daha fazla bilgi için konularımızı inceleyebilirsiniz.

Istituto Marangoni bölümler

Moda Alanı

 • Moda tasarımı
 • Moda stili

Tasarım Alanı

 • İç mimarlık
 • Endüstri ürünleri tasarımı
 • Aksesuar tasarımı
 • Görsel tasarım
 • Sanat tarihi ve kültür
 • Multimedya sanatları
 • Küratörlük
 • Sanat yönetimi

Marangoni Sanat Akademisi Mezun Olmak ve İstihdam

Marangoni Sanat Akademisi diplomaları, dünyanın çoğu ülkesinde, çoğu iş platformlarında tanınır ve mezun öğrencilerin kariyerlerinde ilerleme yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir. Çünkü okulun kendini kanıtlamış olan kalitesi, öğrenciler için kusursuz bir eğitim sunduğunun ispatıdır. Bu doğrultuda firmalar mezun öğrenciler için geniş kariyer imkânları sunmaktadır. Istituto Marangoni mezunu öğrenciler, henüz mezuniyet aşamasındayken dünyanın en ünlü moda şirketleri tarafından istihdam edilmektedir. Bu durum, okulun en çok tercih edilen sanat, tasarım ve moda okullarından biri olmasına neden olmaktadır.

Marangoni Enstitüsünde Bulunan Kurslar

 • Moda Kursları (Fashion Courses): Milan, Floransa, Paris, Londra ve Shangaideki enstitülerde bu eğitim verilmektedir.
 • Sanat Kursları (Art Courses): Kısa süreli kurslar, lisans kursları (3 yıl) ve yüksek lisans kursları şeklinde eğitim verilmektedir.
 • Tasarım Kursları (Design Courses): Kısa süreli kurslar, lisans kursları (3 yıl) ve yüksek lisans kursları şeklinde eğitim verilmektedir.
 • Yönetici kursları (Executive Courses): Hafta sonları programları olarak da bilinir. Bu tarz kurslar moda, tasarım veya moda endüstrisindeki en son gelişmeler alanında uzmanlaşmak isteyenlere özel olarak verilen kurslardır.

marangoni sanat akademisi (istituto marangoni)

Marangoni Fashion Institute (Milano Tasarım Okulu)

Milano her zaman ince tasarımın başkenti olmuştur. Şehrin benzersiz vizyonu, geçmişin yaratıcı mirasını inovasyon ve geleceğe bakan yerel bir girişimci ruhla birleştiriyor. Araştırma ve deney yapmayı amaçlayan bu yaklaşım, öğrencilerin görsel tasarım, üretim, iç mekân ve üst düzey tasarım projeleri ile uğraştıkları Marangoni Tasarım Okulunda da yansıtılmaktadır.

Istituto Marangoni Firenze (Floransa Sanat Okulu)

Moda kursları ile beraber The Firenze School of Art, modern multimedya sanatını, küratöryel uygulamaları, şatafatı ve işi miraslaştırma yoluyla sanat yönetimini yeniden tanımlama olasılığını araştırmayı kapsayan geniş bir sanat odaklı program sunmaktadır.

Okulun kursları, yüksek nitelikli öğretmenler ve endüstri uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından verilmektedir ve yerel, uluslararası şirketler ve kurumlarla devam eden diyaloglar tarafından desteklenerek Istituto Marangoni Firenzenin yenilikçi ve prestijli profilini tamamlar.

Marangoni Sanat Akademisi (Istituto Marangoni) Yurt ve Konaklama İmkânları

italya'da yurt ve konaklama imkânları

Milano’da Konaklama

Istituto Marangoni Milano, uluslararası öğrencilerine Milano’da konut aramalarında yardımcı olmak için ücretsiz bir barınma ve konaklama hizmeti sunuyor. Öğrencilerin tercihlerine göre, şehir merkezinde, moda ve tasarım okuluna veya diğer stratejik olarak uygun yerlere yakın, güvenli ve emniyetli mülkleri bulundu. Buna göre üniversite, yaptığı anlaşmayla beraber kısa (şehirde ideal konutunuzu ararken) ve uzun süreli alternatifler sunuyor.

Floransa’da (Firenze) Konaklama

Istituto Marangoni, alanında önde gelen işletmeciler tarafından sağlanan tavsiyelerden yararlanarak uluslararası öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu konaklama hizmeti, Floransa’da kalacak yer arayanlar için geçerli bir destektir. Bunun haricinde tek kişilik, çift kişilik, üç kişilik gibi opsiyonlarla özel yurt veya daire de bulabilirsiniz.

Ek olarak “İtalya’da Konaklama” yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Marangoni Sanat Akademisi (Istituto Marangoni) Eğitim Ücretleri

Milano Marangoni Fashion Institute, İngilizce veya İtalyanca eğitim için 19.700 euro Avrupa öğrencilerine, 23.100 euro Avrupa vatandaşı olmayan öğrencilerine ayrıca 4000 € da kayıt ücreti almaktadır.

Eğitim ücreti, burs ve tüm kayıt işlemleri için Pava Education, İtalya’da Marangoni Sanat Akademisi ile kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrenciler için profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyor. Eğer siz de bu kaliteli eğitimden faydalanmak istiyorsanız başvuru formunu doldurabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanları sizinle en kısa süre içinde iletişime geçecek, okul başvurusu ve kayıt sürecinde yanınızda olacaktır.

Başvuru Formu