San Raffaele Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

San Raffaele Üniversitesi olarak da bilinen Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, 1996 yılında psikoloji bölümünün açılması ile eğitim vermeye başlamıştır. “Quid est homo” (İnsan nedir?) sorusunu kendisine temel alan üniversite; insanın biyolojik, ruhsal ve psikolojik olarak benzersiz olduğunu kabul ederek eğitim vermektedir. Üniversite; 1996 yılında kurulan psikoloji bölümünden sonra 1998 yılında tıp eğitimi, 2002 yılında da felsefe eğitimi vermeye başlamıştır.

Şu an San Donato Hastane Grubunun bir parçası olan San Raffaele Üniversitesi; 2730 öğrencisi, 106 idari personeli ve 177 profesörü ile İtalya’nın en iyi akademik kurumlarından biridir. Lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırma programlarının mevcut olduğu üniversite, her sene birçok uluslararası öğrenciyi bünyesine katmaktadır ve tüm öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaya devam etmektedir. Tıp, psikoloji ve felsefe alanında eğitimler veren San Raffaele Üniversitesi, özellikle medikal alanda verdiği eğitim süresince öğrencilere hasta simülatörü ile çalışma fırsatı, laboratuvarlar, pratik alanları ve üniversite hastanesinin klinik bölümlerine erişim hakkı tanımaktadır.

San Raffaele Üniversitesi genel görünümü

San Raffaele Üniversitesi Nerede?

Vita- Salute San Raffaele Üniversitesi, İtalya’nın kuzeyinde bulunan Lombardiya bölgesindeki Milano’da bulunmaktadır. Milano; Duomo Katedrali, Como Gölü, Santa Maria delle Grazie Bazilikası gibi tarihî ve doğal güzellikleri ile her sene oldukça fazla turist akınına uğramakta, şehre gelen turistler ve Milano’da yaşayanlar bu şehirde adeta bir açık hava müzesi deneyimlemektedirler. 

Ayrıca “İtalya’ya Taşınmak ve İtalya’da Yaşamak” yazımızı inceleyebilirsiniz.

San Raffaele Üniversitesi Dünya Sıralaması

 • THE Times Higher Education (THE) World University Rankings 2021 sıralamasına göre en başarılı üniversiteler içerisinde 251-300 arasında bulunmaktadır.
 • THE Young University Rankings 2020 sıralamasına göre 21. sırada yer almaktadır.
 • QS Global World Ranking 2021 verilerine göre 392. sırada yer aldı.
 • CWUR World University Rankings 2020-21 verilerine göre 432. sırada yer alır.
 • Ayrıca San Raffaele Üniversitesi, QS World University Rankings by Subject 2020 verilerine göre ise; tıp eğitiminde 151-200 arasında, Life Sciences and Medicine bölümünde ise 342. sıradadır.

Ek olarak “İlk 500’deki İtalyan Üniversiteleri” makalemizi inceleyebilirsiniz.

San Raffaele Üniversitesi Öğrenci Hayatı

Duomo di Milano

San Raffaele Üniversitesinin bulunduğu Milano şehri, her kesimden öğrencinin keyifli vakit geçirebildiği ve kültürel aktivitelerin de bolca bulunduğu bir şehirdir. UniSR’de okuyan öğrenciler gerek kampüs içinde gerekse kampüs dışında oldukça verimli ve eğlenceli vakit geçirebilmektedirler. Şehrin sunduğu tarihî ve kültürel birikim, doğal güzellikler, müzeler ve eğlence alanları öğrencilerin sosyal hayatlarının kalitesini yükseltmektedir. Kampüs içerisinde ise öğrenci kulüpleri, sosyal ve kültürel aktiviteler, müzik ve spor kulüpleri öğrencilere hem sosyalleşebileceği hem de keyifli ve eğitici vakit geçirmeyi vaat etmektedir. 

San Raffaele Üniversitesi Bölümleri

İtalyanca ve İngilizce olarak tıp, psikoloji ve felsefe alanlarında eğitim veren San Raffaele Üniversitesi; lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırmaya dayalı birçok bölümde seçkin bir eğitim sunmaktadır. 

İtalya’da Lisans Eğitimi ve İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için konularımızı okuyabilirsiniz.

San Raffaele Üniversitesi (UNISR)

İtalyanca Lisans Bölümleri

 • Philosophy
 • Biotechnology Research in Medicine
 • Physiotheraphy
 • Nursing
 • Dental Hygiene – Dental School
 • Obstetrics
 • Physchological sciences and techniques

Yüksek Lisans Bölümleri

 • Philosophy of the Contemporary World
 • Theory and History of the Arts and the Image
 • Politics, philosophy and public affairs
 • Biotechnology and Medical Biology
 • Rehabilitation science for healthcare professionals
 • Nursing and Midwifery
 • Psychology
 • Cognitive Psychology in Health Communication
 • Dentistry and Dental Implantology – Dental School (İtalyanca)

İngilizce Yüksek Lisans Bölümleri

 • International Medical Doctor Program (6 seneliktir. Single-cycle)
 • Politics, Philosophy and Public Affairs
 • Biotechnology and Medical Biology
 • Cognitive Psychology in Health Communication
  • Tıp Fakültesi

UniSR, araştırma ve öğretim için İtalya’daki en iyi üniversitelerden biridir; İtalya’da ve Avrupa’da kanser, üroloji, kardiyovasküler hastalıklar, kalp cerrahisi, HIV/AIDS, klinik öncesi ve beşerî biyolojik bilimler ve bazı nadir hastalıklar üzerine araştırmalarda başarılı olarak bilinir.

San Raffaele Vita-Salute University Uluslararası Tıp Fakültesi Bölümü, son derece entegre ve yenilikçi eğitim yaklaşımı benimser. Üniversite müfredatı; uluslararası kabul gören modellerden esinlenerek, öğrencilere başarılı ve etkili bir tıbbi bilgiyi ve uygulamayı öğretmeyi amaçlar. Uluslararası düzeyde kültürel ve profesyonel bilgili hekimler yetiştirmeyi amaçlayan fakülte, öğrencilerin öğretim sürecinin merkezinde olduğu, grup çalışması, erken hasta müdahalesi, proaktif öğrenim ve yaratıcı düşünceyi en önemli yardımcı objeleri olarak görürler.

Daha fazla bilgi için “İtalya’da Tıp Okumak” makalemizi inceleyiniz.

San Raffaele Üniversitesi Mimarisi DNA Sarmalı

Başvuru Şartları

San Raffaele Üniversitesi, seçkin tıp eğitimi ile birçok öğrencinin eğitim almak istediği bir üniversitedir. Bu üniversitede tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin karşılamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar:

 • 12 yıllık eğitimi tamamlamış olmak.
 • C1 seviyesinde İngilizce dil sertifikasına sahip olmak (Üniversiteye kayıt esnasında verilmelidir.)
 • Zorunlu giriş sınavı

Tıp eğitimine başvuru yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken sınav üniversite bünyesinde gerçekleşmektedir. Aday öğrenciler, 100 sorudan oluşan ve bilgisayar ortamında gerçekleşen giriş sınavına uygun sınav ortamını oluşturarak evlerinde girebilmektedirler.

San Raffaele Üniversitesine giriş sınavı için “İtalya’da Özel Üniversitelerde Tıp Okumak” konumuzu inceleyebilirsiniz.

San Raffaele Üniversitesi Eğitim Ücretleri

San Raffaele Üniversitesinde eğitim ücretleri her bölüm için farklılık göstermektedir. Avrupa vatandaşı olmayan tıp öğrencileri için yıllık ödeme 20.140 €’dur. Master programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler ise yıllık ortalama 7000 € (her bölüm için farklı) okul ücreti ödemektedirler. Eğitim ücretleri ödemeleri üç taksit hâlinde yapılmaktadır. Üniversite yabancı öğrenciler için burs vermemektedir. Fakat Lombardiya Bölgesi tarafından tüm öğrencilere verilen burslar vardır.

Daha detaylı bilgi için “İtalya’da Üniversite Ücretleri ve Burslar” konusuna göz atabilirsiniz.

San Raffaele Üniversitesi fiyatları

San Raffaele Üniversitesi Konaklama İmkânları

San Raffaele Üniversitesi, öğrencilerine iki farklı alanda konaklama imkânı sunmaktadır. Cascina Melghera konutu üniversiteye 1 dakika ve Cassinella konutu üniversiteye 20 dakika uzaklıktadır. Her iki konut da yeni inşa edilmiştir ve tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Ayrıca öğrencilerin vakit geçirebileceği ders çalışma alanları, kahvaltı alanları, boş zamanlarını geçirmeleri için ortak odalar ve spor salonları bulunmaktadır. Bu konutlarda öğrencilerin yemek pişirmelerine izin verilmemekte ancak kahvaltı alanlarında yemeklerini ısıtmaları için ekipmanlar bulunmaktadır.

Üniversite yurtları dışında özel yurtlar ve kiralık daireler de bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler bu imkânları da deneyimleyebilirler.

Ayrıntılı bilgi için “İtalya’da Konaklama” konumuzu inceleyebilirsiniz.

İtalya’da bir üniversite eğitimi ile bu alanda başarılı bir kariyere adım atmak isteyen öğrenciler için profesyonel danışmanlık eğitimi sunmaktayız. Siz de İtalya’da üniversite okumak istiyorsanız hemen başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. Pava Education’ın uzman danışmanları sizinle en kısa süre içinde iletişime geçeceklerdir.