The Saint Camillus International University of Health and Medical Sciences” olarak da bilinen UniCamillus Üniversitesi, 2017 yılında Roma’da kurulmuştur.

Sadece sağlık ve tıp bilimleri alanında bölümler barındıran ve özel bir üniversite olan UniCamillus Üniversitesi, yeni bir üniversite olmasına rağmen verdiği kaliteli eğitim sayesinde öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir üniversitedir. Üniversitenin temel amacı az gelişmiş ülkelerin sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için uluslararası düzeyde çalışabilecek doktor ve sağlık uzmanları eğitmektir.

UniCamillus Üniversitesi

İsmini 16. ve 17. yüzyılda modern sağlık hizmetlerinin temelini atan Camillo de Lellis’den alan UniCamillus Üniversitesi, Güney Yarım Küre ülkelerinde yaygın olarak bulunan AIDS, sıtma, tüberküloz gibi hastalıklar için özel çalışmalar yürüten ve bu hastalıklara özgü patolojiler konusunda uzmanlaşmış sağlık çalışanları yetiştirerek dünyanın her yerindeki insanların yetkin sağlık hizmetlerine ulaşmalarını amaç edinmiştir. Bu bağlamda İtalya’nın ve Avrupa’nın en iyi tıp okulu olmayı hedeflemiştir ve bu hedef doğrultusunda eğitim kalitesini her geçen gün arttırmaktadır. 

UniCamillus Üniversitesi Nerede?

UniCamillus Üniversitesi, İtalya’nın Lazio bölgesinde bulunan Roma şehrindedir. Roma Forumu, Kolezyum, Palatino Tepesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Trevi Çeşmesi, Villa Borghese gibi tarihî ve turistik yapıları ile her sene dünyanın her yerinden binlerce turistin ziyaret ettiği Roma, İtalya’nın başkentidir. 

UniCamillus Üniversitesinde Öğrenci Hayatı | Roma’da Yaşam Nasıldır?

UniCamillus Üniversitesi, öğrencilere aktif ve keyifli bir öğrencilik hayatı sağlayabilmektedir. Üniversitenin içerisinde yapılan farklı alanlardaki etkinlikler ile öğrencilerin dersler dışında da okulda vakit geçirmelerine olanak sağlayan üniversite, bu etkinliklerde hem öğrencilerin rahat bir şekilde sosyal ortama katılmasını hem de kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. 

Roma Trevi Çeşmesi

UniCamillus Üniversitesinin resmi Türkiye temsilcisi Pava Education ekibi olarak bu hedeflere ortak olmak isteyen ve eğitimini UniCamillus Üniversitesinde tamamlamak isteyen öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz, başvuru formumuzu doldurmayı unutmayınız.

UniCamillus Üniversitesi

UniCamillus Üniversitesinin bulunduğu Roma şehri kültür ve turizm alanında İtalya’nın önde gelen şehirlerinden biridir. Kolezyum, Pantheon, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri gibi yüzlerce tarihî yapıya ev sahipliği yapan şehir UNESCO Dünya Mirası listesine giren onlarca yapıyı da barındırmaktadır.

Tarihî yapılara ve müzelere ilgisi olan öğrenciler için oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Roma, açık hava müzesi gibi bir ülkedir. Şehirde var olan müzelerde öğrenciler için giriş indirimleri de bulunmaktadır. 

Oldukça dinamik bir şehir olan Roma’da öğrenciler ilgi alanlarına ve eğlence anlayışlarına uygun etkinliklere ulaşmaları çok kolaydır. Ayrıca öğrenciler, İtalya’nın birçok şehrine rahat ve ucuz şekilde ulaşım sağlayabilirler. Böylece öğrenciler bütçelerine uygun birçok etkinlik veya mekâna erişebilme rahatlığına sahip olacaklardır.

Ayrıca ilgili olarak “Roma’da Yaşam” ve “İtalya’da Gezilecek Şehirler” yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Tıp Fakültesi ve Giriş Şartları

UniCamillus Üniversitesinde tıp eğitimi 6 yıl sürmektedir. Sadece sağlık bölümlerinin bulunduğu bu üniversitede tıp eğitimi almak, öğrencilerin alanında uzmanlaşmış bir ekip ile iç içe olmasını ve bu kaliteli eğitim sonrasında dünyanın her yerinde doktorluk yapabilecek kabiliyeti geliştirmesini sağlayacaktır.

UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi

Tıp eğitimi almak isteyen her öğrenci öncelikle İtalya’da eğitim için gerekli olan temel şartları yerine getirmeli sonrasında da UniCamillus Üniversitesinin düzenlediği tıp giriş sınavına girmelidir. UniCamillus, kabul sınavını bilgisayar üzerinden yapmaktadır. Sınav, yazılı sınav ve sözlü mülakat olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı sınavda 51 soru bulunmaktadır. Bu sorular üç ayrı bölüm içerisinde sorulmaktadır:

İlk bölüm olan Verbal Reasoning kısmı öğrencilerin sözel akıl yürütme yeteneğini, ikinci bölüm Numerical Reasoning kısmı öğrencilerin sayıları mantıklı ve verimli bir şekilde kullanması gerektiğini, son olarak Abstract Reasoning adı verilen üçüncü bölümde öğrencilerin soyut problemleri anlamaları ve var olan bilgilerini kullanarak çözümlemeleri beklenmektedir. Her bölüm 17 sorudan oluşmaktadır.

Sözlü mülakat kısmında ise genel kültür, biyoloji, kimya, fizik ve matematik bölümleri ile ilgili sorular sorulmaktadır. 0-69 puan aralığında değerlendirme yapılmaktadır. Sınav başvuru ücreti 50 €’dur.

 

UniCamillus Üniversitesi Bölümleri | Università UniCamillus

İngilizce Lisans Programları

 • Ebelik
 • Hemşirelik
 • Fizyoterapi
 • Diş Hekimliği
 • Biyomedikal Laboratuvar Teknikleri
 • Radyoloji, Tanısal Görüntüleme ve Radyoterapi Teknikleri 

Yüksek lisans, Doktora – Master Programları

 • Ağiz İmplantolojisi – İngilizce
 • Oksijen-Ozon Tedavi̇si̇
 • Klinik Periodontoloji – İngilizce
 • Ağız Cerrahisi Ve İmplantoloji – İngilizce 
 • Ortodonti – İngilizce
 • İmplant Diş Hekimliği – İngilizce
 • Periyodontal Cerrahi Tedavi
 • İleri Tekniklerle Kemik Yeniden İnşası
 • Minimal İnvaziv Ağız Cerrahisi

İlgili olarak “İtalya’da Lisans Eğitimi” ve “İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi” yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

UniCamillus Üniversitesi Eğitim Ücretleri

UniCamillus Üniversitesinde eğitim ücretleri öğrencilerin aile gelirleri ve vatandaşlık durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Avrupa vatandaşı olan öğrencilerin yıllık eğitim ücreti belirlenirken aile gelir beyanı istenmektedir. 2023-2024 yılı Unicamillus Üniversitesi yıllık ücreti 21.000 €’dur.

Avrupa vatandaşlığı bulunmayan öğrenciler için eğitim ücreti sabit olarak yıllık 21.000 € olarak belirlenmiştir. Eğitim ücretleri üç taksit halinde ödenmektedir. Avrupa vatandaşı olmayan öğrenciler için çeşitli burs imkânları da bulunmaktadır. Yıllık aile geliri düşük olan ve motivasyonu yüksek olan öğrenciler için onur bursu adını verdikleri bir burs bulunmaktadır. Eğitim süresi boyunca öğrencilerin faydalanabileceği bu bursun geri ödemesinin istenmemesi için burstan faydalanan öğrencinin mezuniyet sonrası kendi ülkesinde veya benzer ülkelerden birinde en az 3 sene çalışması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Üniversite Ücretleri ve Burslar” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

UniCamillus Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkânları

UniCamillus Üniversitesinin öğrencilerine sağladığı konaklama imkânları bulunmaktadır. Üniversiteye yakın bu konaklamalar anlaşmalı apartman dairelerinde bulunmaktadır. Her dairede donanımlı mutfak, banyo, balkon, çalışma ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Bu yurt imkânları dışında öğrenciler ev veya oda da kiralayabilirler.

Bunlarla ilgili olarak “İtalya’da Konaklama” ve “İtalya’da Yaşam Maliyetleri” yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

UniCamillus Üniversitesinin resmi Türkiye temsilcisi Pava Education ekibi olarak bu hedeflere ortak olmak isteyen ve eğitimini UniCamillus Üniversitesinde tamamlamak isteyen öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz, başvuru formumuzu doldurmayı unutmayınız.

UniCamillus Üniversitesi Başvuru ve Kabul Şartları Nelerdir?

Lisans Bölümleri İçin

 • 12 yıllık eğitim sürecinin tamamlanmış olması
 • Üniversiteye giriş sınavından taban puanı aşmış olmak
 • İngilizce programlar için IELTS veya TOEFL sınavları ile B2 dil yeterliliği aranır 
 • İtalyanca programlar içinde aynı şekilde B2 yeterlilik aranmaktadır (İlgili olarak “CELI ve CILS Sınavları”)
 • Öğrenci vizesi, pasaport çıkartma ve diğer konsolosluk işlemlerini tamamlamak

Yüksek Lisans ve Master Programları İçin

 • Herhangi bir lisans programını tamamlamış olmak
 • İngilizce veya İtalyanca programlar için B2 dil yeterliliği aranır 
 • Yüksek lisans veya doktora (master) programlarının lisans programıyla bağlantısı olmalıdır
 • Ön koşulları bulunan programlarda ön koşulları karşılamak
 • Öğrenci vizesi, pasaport ve lisans diplomasının tercümesi gibi gerekli diğer tüm evrak işlemleri

Sık Sorulan Sorular

UniCamillus Üniversitesi devlet mi, özel mi?

UniCamillus Üniversitesi sadece sağlık bilimlerine yönelik alanların olduğu bir özel üniversitedir. İngilizce ve İtalyanca tıp, hemşirelik, biyomedikal ve fizyoterapi gibi spesifik olarak sadece sağlık alanlarında öğrencilerine hizmet vermektedir. Üniversite her sene birçok yabancı öğrenciyi kabul etmektedir.

UniCamillus Üniversitesi ücretleri ne kadar?

UniCamillus Üniversitesinde eğitim ücretleri yıllık ortalama 13.000 Euro – 20.000 Euro aralığında değişmektedir. Dünya genelinde ve İtalya’da önemli bir prestije sahip Roma şehrinde bu özel üniversiteden mezun olan öğrenciler sağlık alanında dünyaca geçerli mavi diploma ile kalifiyeli bir sağlık bilimcisi olmaktadır.

UniCamillus Üniversitesi programlara göre eğitim ücretleri ne kadar?

Lisans programlarında İngilizce en çok tercih edilen programlarda fiyat dağılımı şu şekildedir;

 • Tıp – 21.000 Euro
 • Diş Hekimliği – 16.000 Euro
 • Hemşirelik –  3.000 Euro
 • Fizyoterapi – 5.500 Euro
 • Ebelik – 4.000 Euro

UniCamillus Üniversitesinde yurt ve burs olanakları nasıldır?

UniCamillus Üniversitesinde herhangi bir sağlık programında eğitim alacak öğrencilerin hem üniversite yurdu hem de Roma şehri genelinde birçok özel yurt imkanlarından yararlanma olanakları bulunmaktadır. Ayrıca aile gelirlerinin durumuna göre İtalya genelinde uluslararası öğrencilere tanınan burs olanaklarından da yararlanabileceklerdir.

UniCamillus Üniversitesinde eğitim dili nedir?

UniCamillus Üniversitesinde İngilizce ve İtalyanca eğitim verilmektedir. Üniversitede sağlık branşlarından birinde İngilizce eğitim alan öğrenciler ayrıca İtalyanca öğrenme fırsatını kolaylıkla değerlendirebilmektedir.