Amerika’da dil okulları, farklı konseptlerde faaliyet yürütmektedir. Amerika eğitim konusunda en gelişmiş ülkelerin başında gelmektedir. Amerika’da eğitim oldukça önemlidir. Ülkemizde birçok kişi dil eğitimi almak için yurt dışına gidip orada daha pratik kazanarak dil öğrenmek isterler. Amerika’nın ana dilinin de İngilizce olması buna ek olarak oldukça fazla katkı sağlamaktadır.

İngilizce öğrenmek için gidilen ülkelerden en fazla tercih edilen ülkelerin başında Amerika gelmektedir. Dil öğrenmek için giden kişilerin amaçları genellikle İngilizce seviyeleri arttırmak, belirli sınavlara hazırlanmak, iş hayatları için ve gelecekleri için dil öğrenmek gibi birçok kişininki farklıdır. Amerika’da çok fazla kültürün bir arada olması dil geliştirmek için oldukça iyi bir fırsattır.

Birçok kişinin lisans veya yüksek lisans için tercih ettikleri bu ülkede aynı zamanda dil eğitimi alarak aynı anda yapmayı planladıkları eğitimler vardır.  Akademik ve bireysel eğitimleri aynı anda götürebilirler. Amerika’da dil eğitimi alabilmenin bazı avantajları vardır.  Amerika para birimi olan Amerikan Dolarıdır.

Amerikan Doları İngiliz Sterlini veya Euro’ya göre daha düşük olmasından dolayı büyük bir avantaj sağlamaktadır. Amerika’da dil okulları her bütçeye uygundur. Herkesin durumuna göre bulabileceği dil okulları mutlaka vardır. Amerika büyük bir ülkedir ve bu ülkede hemen hemen her şehrinde dil eğitimleri mevcuttur. Bu ülkede dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler  New York,

Boston, Chicago, Miami, Washington, San Francisco, Los Angeles, Irvine ve San Diego’dur. Amerika’da dil okulları dil öğrenmek isteyenlere farklı programlar sunmaktadır. Bu programların bazıları Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Toefl Hazırlık gibi programlardır.

Amerikan Dil Kursu

 

Her yıl binlerce öğrenci dil eğitimi almak için Amerika’ya gitmektedirler. Her yıl giden öğrenci sayısı daha da artmaktadır. Günümüzde İngilizcenin önemi o kadar çok artmıştır ki bu kadar yaygın global bir dil tüm dünya için geçerlidir. Amerikan dil kursu İngilizce dil eğitimi için oldukça iyi kurslardır.

Amerika’da sayısı çokça artan bu kurslar iyi ve kaliteli eğitimleri ile İngilizce öğrenmek isteyenlere İngilizce öğretirler.  Sınıf derlerinde ve sınıflarda olan farklı kültürden insanlar ile yapılan diyaloglar sayesinde daha farklı deneyimler yaşamanız mümkündür.

İngilizcede tüm temel becerilere odaklanan kurslar sayesinde dil bilgisi, yazma, konuşma ve dinleme gibi dört temel becerileriz gelişmiş olacaktır. Amerika’daki İngilizce kursları ile uluslararası sınavlara da hazırlık yapabilirsiniz.

Amerikan Dil Okulları

Amerika’da dil öğrenmek hızlı ve pratik bir yolduk. Okullarda ana dili İngilizce olan hocalar tarafından eğitimler alınır ve günlük hayatta oldukça pratik yapma şansınız olur.  Daha hızlı öğrenme fırsatı yakalarsınız. Amerikan dil okulları sizlere bu fırsatları sağlar. Öğretmenleri ve müfredatları özel olarak hazırlanmış bu dil okullarında eğitimlerin en kaliteli şekilde verilmesi için olanaklar kullanılır.

Bu okullara başlamadan önce dil öğrenmek isteyenler ilk olarak seviye belirleme sınavına girerler ve ardından seviye belirleme sınavının sonucuna göre seviyeleri belirlenir. Ardından seviyeleri belirlenen öğrenciler seviyelerine göre sınıflara ayrılırlar.  Daha önce hiç eğitim almamış ya temeli olmayan öğrenciler genellikle sıfırdan başlarlar.

Amerika’nın birçok şehrinde dil okulu olduğu için dil eğitimi içinde oldukça seçenek olmuş oluyor. Bu kadar fazla seçeneğin olması da aslında öğrenciler için avantajlı bir durumdur. Öğrenciler bütçe ve arzularına en uygun dil okulunu bulmalarını kolaylaştıracaktır. Bazı okulların birden fazla farklı şehirlerde şubeleri vardır.

Öğrencilerin yurt dışında dil eğitimlerini sağlamaları ileriki hayatlarında lisans veya yüksek lisans gibi eğitimlerinde oldukça yarar sağlayacaktır. Amerika’dan dil eğitimi sertifikası ile ülkeye geri döndüğünde birçok iş fırsatı bulabilirsiniz.

Amerikan İngilizce Kursu

Amerika eğitimleri ile de ön planda olan bir ülkedir.  Amerika farklı kültürlerden ve ülkelerden birçok insana ev sahipliği yapan bir ülkedir. Gerek eğitim gere iş için çokça farklı ülkeden insanları kabul eden bir ülkedir. Gelen kişilerin birçoğu Amerika’da dil öğrenmek için gelmektedirler.

Amerika’da dil öğrenmek için çokça fırsatlar bulunmaktadır. Orada farklı bir toplumda ve ana dizi İngilizce olan bu ülkede yaşayarak günlük olarak sıkça İngilizceye maruz kalacağınız için daha kolay bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Bir de bunun yanında Amerika’da birçok Amerikan İngilizce Kursu vardır.

Öğrencilerin İngilizce öğrenebilmeleri için destek olan kurslar sayesinde dil bilgisi, writing gibi sık yapamayacağınız becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olurlar. Sonuçta yaşadığınız yerde herkes İngilizce konuşurken sizlerinde onlarla iletişim kurabilmeniz için hem dinleme hem de konuşma pratiğini bolca yapmış olursunuz ama bunun yanında dil kursları ile yanında desteklemişte olursunuz.

Amerika Dil Eğitim ve Çalışma

Yurtdışı dil okulları

Amerika dil, eğitim ve çalışma gibi birçok sosyal alanda farklı deneyimler kazanmazına olanak sağlayacaktır. Amerika’da dil ve eğitim konusunda oldukça iyi hizmet veren kurumlar mevcuttur. Bunlar dil okulları, üniversiteler, kolejler ya da kurslardır. Amerika dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışabilirsiniz.

Part-time olarak bildiğimiz bir günün tamamı olarak çalışmadığımız işlerde çalışabilir ve paranızı oralardan kazanabilirsiniz. Konaklama işi içinde isterseniz yurtlarda isterseniz kendine ev tutarak kalabilirsiniz. Bir diğer tercih ise aile evlerinde kalmaktır. Kendinize bir aile bulduktan sonra onların evlerinde konaklayabilir ve sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinizi onlardan karşılayabilirsiniz.

Bu sayede yemek masrafından da tasarruf sağlamış olursunuz. Ailelerin yanında kalmanın bir diğer avantajı ise gününüzü onlar ile geçireceğiniz için iletişim kurma mecburiyetinde kalacaksınız ve bu da sizin için konuşma pratiğinizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Hem çalışıp hem de dil öğrenmek aslında o kadar zor değildir çünkü çalıştığınız yerde de İngilizce kullanacağınız için bu sizin daha da gelişmenize yarar sağlayacaktır.

Amerika’da Dil Kursu Fiyatları

İtalya'da üniversite ücretleri ve yaşam maliyetleri

Amerika’da dil kursları hafta sayıları değişiklik göstermektedir. Çoğunlukla dil kursları 4 ile 36 hafta arasında değişebilmektedirler. Bundan dolayı Amerika dil kursu fiyatları ders görülecek hafta ile orantılı bir şekilde değişmektedir. Hafta sayısı arttıkça doğru orantı şeklinde kurs fiyatları da artmaktadır.

Fiyatlar başka nedenlere bağlı olarak da değişmektedir. Örneğin dil kurslarının eğitim kalitesi, öğrenci memnuniyetleri, tercih oranları gibi etkenler dil kursu fiyatlarını da etkilemektedir. Yılın belli dönemlerinde veya erken kayıt gibi belli kampanyaları varsa bu gibi durumlardan faydalanabilirsiniz. Bu gibi indirimlerden yararlanarak ücretlerinizi daha aza indirmiş olursunuz.

Amerika Dil Kursu Ücretleri

Amerika’da dil okumak kolaydır ve oldukça avantajlıdır. Ana dili İngilizce olan bir ülkede ve bu kadar gelişmiş bir ülkede dil öğrenmek belki de birçok kişinin hayalidir.  Hem çok ünlü şehirleri tecrübe ederek hem de kaliteli eğitimleri sayesinde çok memnun kalacağınız eğitimler alacaksınız.  Amerika’da dil okulları farklı sürelerde eğitim verdiğinden sürenin fazla olduğu bir kursa dahil olduğunuz zaman daha fazla ücret talebiyle karşılaşırsınız.

Size farklı deneyimler yaşatması dışında sizi geleceğe de hazırlayacak dil eğitimleri farklı bir ülkede farklı bir yaşamı öğretmiş olacak. Hem çalışıp hem de dil kurslarına gidebilirsiniz. Amerika dil kursu ücretleri çok fazla yüksek olmamakla beraber bütçenize uygun seçebileceğiniz çok fazla kurs vardır.

Amerika’da çokça bulabileceğiniz İngilizce yabancı dil eğitim kurslarında olanak fazla olduğu için ücret skalasında da farklılıklar olacaktır.  Kurs ücretleri kursun olduğu şehre, semte göre farklılıklar gösterebilir. En merkezi yerde olan kurslar ya da en fazla rağbet göre kursların fiyatları daha yüksek olabilir. Eğitim kalitesine göre kurs ücretlerinde değişkenlikler gözükebilir. Siz kendiniz için en uygun kursu seçip başvuru yapmalısınız.