Avustralya dil okulu konusunda kapsamlı bir şekilde hizmet alabileceğiniz bir ülkedir. Mimarisi, kültürü, sunduğu yüksek standartlarda yaşama koşulları ile Avustralya insanların oldukça ilgisini çekmektedir. Refah düzeyi yüksek olan bu ülke içinde ki Avustralya dil okulu seçeneklerinden birinde eğitim almak hayatınızda güzel bir atılım yapmanızı sağlayacaktır.

Bu nedenle her sene birçok yabancı öğrenci ülkeye gelmektedir. Sizlerde isterseniz dilinizi geliştirmek için bu ülkede ki kurslardan yararlanabilirsiniz. Eğer eğitim görmek için kabul alırsanız kısa sürelerde İngilizceye ana diliniz kadar hâkim olma şansınız olur.

Ülkede eğitim veren kurumlar genelde şubat ayında başlamaktadır. Kabul edilmek için bu tarihten önce başvurmanız gerekmektedir. Eğer başvuru tarihini kaçırırsanız ikinci dönemin başını beklemeniz gerekir.

Dil konusunda eğitim veren birçok okul olduğundan dolayı kendi bütçenize yada görmek istediğiniz şehre göre seçim yapabilirsiniz. Modern şehir mimarisinin görebileceğiniz şehirler olduğu gibi kırsal ve doğayla iç iç olabileceğiniz şehirlerde bulunmaktadır.

Avustralya’da Dil Okulları

Ilıman bir iklime sahip olan Avustralya egzotik ülkelere komşudur. Bu özelliği ile daha yerel kültürleri tanımak isteyen insanlar için Avustralya dil okulları oldukça uygundur. Ülke ekonomik olarak oldukça gelişmiştir. Dünyanın büyük 13’üncü ekonomisi olarak anılmaktadır. Gayri Safi Milli Hasılası oldukça yüksek olduğundan dolayı ülkede yaşayan insanlar ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmekte ve sosyal yaşamlarına para ayırabilmektedir. Özgür bir ülke olduğunu söylemek mümkündür.

İşsizlik oranı yüzde 5 civarındadır. Bu durum insanların ülkeyi tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Çünkü hayatlarını bu ülkede kurmak isteyenler kolayca iş fırsatları bulabilmektedir. Avustralya’nın yapısı dışarıdan gelen öğrencilerle beraber değiştiğinden gelen insanlar adapte olmakta daha az zorlanırlar. Turist çeken bir ülke olduğundan dolayı özellikle sahil kesimleri belirli dönemlerde canlı olmaktadır. Bunun yanında doğal güzellikleri gezip görmek isteyenler için oldukça caziptir.

Avustralya Dil Okulları Fiyatları

Almak istediğiniz eğitim süresine göre Avustralya dil okulları fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında bazı dönemler dil okullarında indirim olmaktadır. Eğer uygun fiyatlara okumak isterseniz tavsiyemiz eğitim dönemlerini değerlendirmenizdir. Eğer 9 ay gibi uzun sürelerde dil eğitimi almak isterseniz 10.000 Avustralya Doları civarında bir ücret ödemeniz gerekecektir. 1 yıllık konaklama masraflarınız ise seçtiğiniz şehre göre 12.000 AU civarında olacaktır.

Daha kısa süreler eğitim görmeyi düşünüyorsanız fiyatlarda haliyle ucuzlayacaktır. 4 hafta gibi kısa sürelerde eğitim alırsanız 1.000 AU civarında fiyatlara kaliteli eğitim alabileceğiniz kurumlar bulabilirsiniz. Konaklama masrafları ise 1.200 AU civarında tutacaktır. Bu sürelerde hem dil konusunda kendinizi geliştirirken hem de ülkeyi yakından tanıma şansı elde edersiniz. Böylece burada yeni bir hayata başlayıp başlamam konusunda fikir sahibi olursunuz.

Avustralya’da Dil Okulları Forum

Özellikle günümüzde birçok insan yurtdışında bir hayata başlamak istediğinden dolayı ülkelerde ki eğitim ve yaşama koşullarını araştırmaktadır. Bu konularda insanların daha fazla bilgilenmesi ve birbirileri ile fikir alışverişinde bulunmaları için Avustralya dil okulları forum siteleri bulunmaktadır. Forumlarda eğitim alabileceğiniz en güzel şehirlerden yaşam şartlarına kadar pek çok konuda bilgi bulmanız mümkündür. Ayrıca kafanızda ki endişeleri daha önce bu ülkede eğitim almış ya da yerleşmiş kişilere sorarak giderebilirsiniz.

Ayrıca bu sitelerde güncel fiyat bilgilerinin olması insanların bu yola çıkmadan önce bütçelerini ayarlamalarına yardımcı olmaktadır. Ucuz şehirlerin hangileri olduğu, ulaşım olanakları gibi pek çok konuda bilgiler forumlarda yer almaktadır. İnsanlar eğitim aldığı kursların ve onlara yardım eden danışmanlık firmalarının da isimlerini paylaşmaktadır. Bu bilgileri değerlendirirseniz dolandırılma ihtimaliniz ortadan kalkar. Çok daha kolay şekilde aradığınız dil kursunu bulmanızda mümkün olur.

Avustralya’da Dil Okulu

Avustralya’da dil eğitimi alma konusunda kafaları karışık olanlar için ülkenin sunduğu birçok avantaj olduğunu söylememiz gerekir. Öncelikle Avustralya dil okulu seçeneklerinde eğitim şartları oldukça yüksektir ve öğrencilerin yararını düşünen bir sistem oluşturulmuştur. Alacağınız sertifika birçok ülkede kullanabileceğiniz nitelikte olacaktır. Ayrıca farklı seviyelerde ve farklı periyodlarda pek çok eğitim programı bulunmaktadır. Bu sayede en temelden başlamanıza yada ihtiyacınız olmayan bilgileri öğrenmenize gerek olmaz.

Ülkede ki eğitim kurumları oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca konaklama bedelleri de yüksek değildir. İnsanlar ülkede bulundukları süre içerisinde kaliteli ve rahat bir yaşam sürebilirler. Bunun yanında çalışma izni alarak biryandan dillerini geliştirip diğer yandan çalışabilirler. Gezip ülkeyi tanıyabilecek zamanları olur. Farklı kültürlerden kimselerle tanışarak kültür seviyelerini geliştirebilirler. Böylece eğitimleri bittiği zaman çok daha donanımlı bir şekilde ülkeden ayrılmış olurlar.

Avustralya’da Dil Okulu İçin Çalışma İzni

Dil eğitimi alan öğrenciler belirli koşulları yerine getirebildikleri sürece bir yandan çalışarak eğitim alabilirler. Avustralya dil okulu çalışma izni almak için öncelikle 12 haftadan fazla süren bir dil kursuna kayıt yaptırmaları ilk şarttır. Ayrıca kişiler öğrenci vizesi alabilmiş olmalıdır. Böylece haftada 20 saat boyunca yarı zamanlı olarak çalışma şansına erişirler. Bu süreler başta az gibi gelse de eğer hizmet sektöründe çalışmayı seçerseniz oldukça yüksek saatlik ücretler elde edebilirsiniz.

Çalışılan süre boyunca aynı zaman dil konusunda pratik yapmış olursunuz. Böylece çok daha kısa sürelerde dilinizi geliştirme şansı bulursunuz. Öğrendiğiniz cümle kalıplarını günlük konuşma sırasına denemek hem daha iyi pekiştirmeniz konusunda size yardımcı olur hem de tam olarak kalıbın kullanım şekline hâkim olmanız mümkün olur. Ayrıca elde edeceğiniz para daha rahat bir bütçe oluşturmanızı sağlar.

Avustralya Dil Okulu Fiyat

Study on a Scholarship in Italy

Dil eğitimi almak için Avustralya’yı tercih edenler fiyat konusunda çok zorlanmadan eğitimlerini tamamlayabilirler. Avustralya dil okulu fiyat olarak seçilen sürelere göre değişiklik göstermektedir. Genelde birçok okul 4 hafta ile 9 ay arasında eğitim sunmaktadır. Bu süreler arasında alacağınız eğitim sırasında yaşam masraflarınız ortalama 1.500 AU civarında tutacaktır. Ulaşım masraflarının ise çok yüksek olmadığını söyleyebiliriz. İsterseniz otobüslerle ya da tramvaylarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Konaklama konusunda ise öğrencilere sunulan imkanlar oldukça geniştir. Aileler evlerinin odalarını kiraya vermektedir. Bu odaları tutmak hem konforlu hem de uygun fiyatlı konaklama için idealdir. Öğrenci yurtları yine uygun fiyatlı konaklama için bir seçenektir. Çok kişilik odalarda konaklamak bütçesi dar insanların düşünebileceği seçenekler arasındadır. Eğer okurken çalışmayı düşünürseniz aylık olarak elinize 1.000AU civarında bir para geçecektir. Bu meblağ ile hayatınızı idame ettirmeniz daha kolay olacaktır.

Avustralya’da Dil Okulu Fiyat Listesi

Avustralya’da okumak isteyenler için okullara göre fiyatlar farklılaşmaktadır. Bu nedenle tavsiyemiz okumayı düşündüğünüz okulları ve şehirleri belirleyip bu şehirlerde ki okullardan Avustralya dil okulu fiyat listesi istemenizi ve indirim uyguluyorlarsa bu dönemleri öğrenmenizdir. Ülkenin gelişmiş lokasyonlarından bir olan Sydney birçok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Modern bir şehirde okumak isteyenler için daha uygundur. Merkez konumda olduğu için ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

En yaşanabilir şehirler arasında yerini almış Melbourne ise bir diğer lokasyondur. Diğer şehirlere göre serin olması ılıman iklimi seven kişiler için idealdir. Eğer eğlenceyi seviyorsanız özellikle yaz aylarında şehir etkinliklerle ve festivallerle dolup taşmaktadır. Bu şehirlerde fiyatlar nispeten yüksektir. Ama oldukça konforlu bir eğitim süreci geçirmeniz mümkün olur. Eğer daha düşük fiyatların olduğu şehirler isterseniz Adelaide ya da Perth gibi daha ufak şehirlere bakmanızı tavsiye ederiz.

Avustralya’da Dil Okulu Fiyatları

Gelişmiş bir ülkede keyifli zaman geçirerek eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği bu ülkede okumanın birçok ülkeye göre ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Avustralya dil okulu fiyatları değişiklik göstermektedir. Çünkü farklı İngilizce seviyelerinde eğitim verilmektedir. Verilen eğitime göre fiyatlar değişmektedir. İsterseniz iş İngilizcesi üzerine eğitim alabilirsiniz. İşletme mezunu birçok kişi mezun olduktan sonra okumak için ülkeye gelip kendini geliştirmekte ve büyük firmaların yer aldığı Avrupa ülkelerinde iş bulma şansı elde etmektedir.

ILETS ve TOELF sınavlarına hazırlanmak için gelenler dil kurslarında okumanın yanında yarı zamanlı çalışarak kelime dağarcıklarını geliştirmekte ve anlama yeteneklerini kuvvetlendirmektedir. Bu kurslar arasında kısa dönemli olanları mevcuttur.

Fiyatları daha uygun olmaktadır. Eğer İngilizce konusunda hiç seviyeniz yoksa tavsiyemiz genel İngilizce kurslarına gitmeniz yönünde olacaktır. Böylece dil kalıpları ve gramer hakkında bilgi sahibi olursunuz. Bütçenize göre daha sonra yüksek seviyeli kurslara devam edersiniz.